Objednajte sa Opýtajte sa

Anna Prokešová

Sivý zákal - Očná klinika Neovizia

"Po implantácii multifokálnych šošoviek som o 50 rokov omladla"

Každému želám, aby mohol podstúpiť zákrok v NeoVízii. Úžasne mi zlepšil kvalitu života. Takto som videla iba ako študentka," hovorí o operácii sivého zákalu s implantáciou multifokálnych vnútroočných šošoviek aktívna charizmatická dáma Anna Prokešová (68). Už viac ako 12 rokov v rámci Jednoty seniorov Slovenska organizuje pre seniorov Akadémiu strieborného veku, čaje o piatej a rekondičné pobyty, ktoré im neustále zlepšujú kvalitu života.

 

„V januári som podstúpila v NeoVízii dvojhodinové vyšetrenie. Niečo také som za celý svoj život neabsolvovala. Každému by som želala zažiť starostlivosť v NeoVízii. Absolútne ma nadchol ukážkový, excelentný prístup k pacientovi zo strany všetkých členov kliniky. Nedokážem ho do detailov opísať. Všade vás odvedie setra, lekár vám všetko vysvetlí," priznáva naša pacientka Anna Prokešová, ktorá v NeoVízii podstúpila operáciu sivého zákalu s implantáciou multifokálnych vnútroočných šošoviek. „Dovtedy som sa trápila s dvoma okuliarmi. Spôsobovali mi velikánsky problém. Stále som musela myslieť na to, aby som mala dve puzdrá. Neskôr som vyskúšala bifokálne, a nedovidela som s nimi poriadne ani na schody. Cez referencie priateliek a z webovej stránky som zistila, že v NeoVízii môžem podstúpiť implantáciu multifokálnych šošoviek," spomína dynamická dáma, ktorá ešte do pred vlaňajška aktívne vyučovala chémiu a biológiu na športovom gymnáziu napríklad aj našu tenisovú jednotku Dominiku Cibulkovú.

Takto som videla ako študentka 
„Z nášho klubu seniorov som už štvrtá po operácii sivého zákalu. Zákrok mi úžasne zlepšil kvalitu života. Vďaka multifokálnym vnútroočným šošovkám som sa vrátila päťdesiat rokov dozadu. Takto som videla iba ako študentka," prezrádza aktívna dáma, ktorá sa pravidelne venuje turistike, plávaniu a v rámci klubu seniorov organizuje viaceré športové aktivity. 
„V jednotlivých obciach pripravujeme malé športové hry a krajské športové hry, ktorých sa zúčastňuje okolo 150 členov. Súťažíme v behu na šesťdesiat metrov, tritisíc metrov, v hode na cieľ, v hode na diaľku, na basketbalový kôš, na bránku, v plávaní, v stolnom tenise. Robievame aj hudobné produkcie - seniorom hrávame na čajoch o piatej, na pochovávaní basy. Po športovom dni si pospievajú, zatancujú. Posunie ich to úplne do inej dimenzie," vyratúva nekonečné spektrum aktivít pani Prokešová. Operácia sivého zákalu v NeoVízii čaká už onedlho aj jej manžela. 
Multifokálne vnútroočné šošovky mali existovať už pred 30 rokmi, keď som aktívne pracoval ako učiteľ telocviku. Bol by som pohodlne športoval. Takto mi okuliare celý život prekážali. Na vyšetrení na inej klinike ma dokonca informovali, že s mojou očnou chybou už nič nespravia, okuliare mi ostanú do konca života," dodáva manžel Anny Prokešovej, Ivan Prokeš . „Ešte pred dvoma rokmi som učil a veľmi často som zahanboval svojich žiakov. Hovorím im - Pozrite, veď sedemdesiatnici behajú lepšie ako vy," vtipkuje charizmatický Ivan Prokeš. „Nie je to však ľahké prinútiť niektorých seniorov, aby sa pokúsili opäť žiť."