Objednajte sa Opýtajte sa

Tomáš Bartalsky
Reprezentant SR v skicrosse

NeoLASIK / NeoLASIK HD - Očná klinika Neovizia

"Keď som sa postavil na lyže prvý krát po operácii, bol to obrovský rozdiel. Vidím všetky detaily ostro, dokonca aj na snehu."

"Keď som sa postavil na lyže prvý krát po operácii, bol to obrovský rozdiel. Vidím všetky detaily ostro, dokonca aj na snehu. To je pre mňa veľmi dôležité, keďže trate máme plné terénnych nerovností," napísal mám reprezentant Slovenskej republiky v akrobatickom lyžovaní SkiCross Tomáš Bartalsky, ktorý popodstúpil 6. septembra 2012 l laserovú operáciu NeoLASIK HD s femtosekundovým laserom. Pre zákrok v NeoVízii sa rozhodol aj preto, aby sa priblížil účasti na ZOH 2014 v ruskom Soči.

"Keď som sa postavil na lyže prvý krát po operácii, bol to obrovský rozdiel. Vidím všetky detaily ostro, dokonca aj na snehu. To je pre mňa veľmi dôležité, keďže trate máme plné terénnych nerovností. Som veľmi rád, že už vôbec nemusím riešiť otázku, ako zvládnuť dioptrické sklá v lyžiarskych okuliarov. Teraz ma ešte čakajú dva mesiace tvrdého tréningu na snehu a potom prídu prvé preteky," napísal nám pred pár dňami pozdrav z rakúskeho ľadovca talentovaný reprezentant v skicrosse, ktorý je od roku 2006 oficiálnou olympijskou disciplínou. Kvôli adrenalínu a akrobacii patrí každoročne k najsledovanejším olympijským disciplínam. 
Tomášove oči nezniesli kontaktné šošovky, preto na pretekoch jazdil s nedokonalým videním. „Zlepšilo sa mi aj periférne videnie, ktoré je pri skicrosse kľúčové. Jazdíme štyria vedľa seba, musím si strážiť pozíciu."

Najlepšie Tomášove umiestnenia 
Tomáš si vybojoval 1. miesto na Medzinárodných majstrovstvách ČR - juniori, 8. Miesto na Medzinárodných majstrovstvách ČR a 18. Miesto na Medzinárodných majstrovstvách sveta juniorov na Novom Zélande. Najbližšie ho v januári 2013 čaká účasť na RebBull Hatten Rallye v rakúskom St. Antone a v marci 2013 majstrovstvá sveta v nórskom Vosse.

Tomášovi držím palce na tréningy aj všetky tohtoročné preteky.