Objednajte sa Opýtajte sa

Marián Čurko
herec

NeoLASIK / NeoLASIK HD - Očná klinika Neovizia

"Okuliare boli môj celoživotný hendikep. Na operačke som zažil neuveriteľnú svetelnú laserovú šou."

Najbláznivejšieho člena obľúbenej markizáckej Partičky Mariána Čurka už ako Borata s dioptrickými okuliarmi neuvidíte. Na Valentína daroval sám sebe nový zrak. „Okuliare boli môj celoživotný hendikep. Na operačke som zažil neuveriteľnú svetelnú laserovú šou," prezrádza priamo po zákroku hudobný skladateľ.

„Samozrejme, že som sa trochu bál. Človek cíti prirodzený strach, keď ide do niečoho, čo ešte nezažil. Keď som ´zaľahol´ pod prístroje, cítil som sa ako Avatar. Pretlak toľkej sci-fi techniky mi vnútil pocit, že na operačnej sále môžem dôverovať všetkému a každému. Úplne som sa odovzdal osudu. Prekvapila ma kombinácia laserových svetiel, ktoré vám počas zákroku svietia do oka. Keď strach necháte za dverami, začnete sa venovať jedinečnej laserovej šou a z operácie očí máte zaujímavý sci-fi svetelný zážitok," prezrádza hudobný producent a najbláznivejší ´Partičkár ´, ktorý nemá problém obliecť sa do kostýmov Borata, ružového zajaca, potetované nahého rockera, Japonca či kohúta.

Chirurg, doktor Radovan Piovarči na mňa celý čas mi hovoril. Opisoval, čo sa deje a odpočítaval mi sekundy. Pre pacienta je veľmi upokojujúce, keď ho operatér hovoreným slovom sprevádza celou operáciou."

´Štvorky´mu komplikovali nahrávanie aj Partičku 
Hudobný skladateľ, autor filmovej a televíznej hudby, štýlový člen Partičky a bláznivej hudobnej formácie Slušní chlapci, zažíval s dioptrickými okuliarmi celý život problémy. 
„Boli môj celoživotný hendikep. Ako malý chalan som sa nemohol s druhými chlapcami biť, s okuliarmi máte oveľa pomalšie reflexy. Na futbale som nemohol stáť v bránke a bez okuliarov som zase loptu nechytil. V skupine chlapcov ste vždy na vedľajšej koľaji." Mariánove ´štvorky´ mu komplikovali aj prácu a voľný čas. 
„Často kamerujem, používam astronomický ďalekohľad, stále sa pozerám do nejakých hľadáčikov. S okuliarmi je to nepresné, navyše si s nimi nemôžete vychutnať žiaden 3D film. V Partičke neustále meníme kostými, čím väčšia somarina, tým lepšie. Nikdy som si však na dioptrické okuliare nemohol nasadiť napríklad ďalšie ružové. V lete všetci nosia trendové moderné slnečné, a človek s dioptrickými okuliarmi nemôže takmer nič. Necháte si spraviť jedny slnečné s dioptrickými sklíčkami a dookola nosíte len tie, lebo ste na ne minuli riadne peniaze. Navyše, nie som typ ´okuliaročističa´. Stále som ich mal špinavé. Až keď som ich dal dolu, zrazu vidím, aký je svet farebný," prezrádza šoumen, ktorý si aktuálne užíva českú Partičku na Prime. V porovnaní so slovenskými divákmi slovenskej TV Markíza si zábavnú reláciu na Prime užíva ´divokejšie´. „Slovenskí diváci sú o niečo konzervatívnejší. Česi sú podstatne divokejší. Partičku vítajú ako rockovú skupinu, pečú nám torty, hádžu po nás medvedíky, podpisujú plagáty. V Čechách je Partička skrátka väčšia estráda."

O tom, že si ľahne pod laser, sa rozhodol len pred dvoma týždňami. „Stále som počúval o tom, ako sa očná medicína pohla dopredu a že dnešné operácie s femtosekundovým laserom vôbec nebolia. Nevenoval som však tomu pozornosť. Pred dvoma týždňami som bol na kontrole u mojej kamarátky očnej lekárky, povedala mi všetko o zákroku a hneď som sa rozhodol. Rád sa rútim strmhlav do vecí. S rozhodnutiami nikdy neváham, do vecí sa púšťam strmhlavo. Nie som ochotný v živote niečo odkladať. Udivuje ma, že ľudia čakajú, že zdravie by malo byť zadarmo. Investujeme tisíce do dovoleniek, dávame horibilné sumy za televízory, dovolenky, autá a prečo chceme šetriť na zdraví."