Chcem sa objednať

PhDr. Veronika Wohlandová
muzikoterapeutička

Sivý zákal - Očná klinika Neovizia

"Všetko navôkol vidím živšie a farebnejšie"

Sympatická dáma, spoluzakladateľka muzikoterapie na Slovensku, ktorá prednášala na univerzite v Oxforde aj na Sorbonne, pani Veronika Wohlandová nám poslala po operácii sivého zákalu tento krásny mail.

Mnoho rokov som si myslela, že vidím poriadne. Nuž a nálezy oftalmológov z bežných ambulancií ,,primeraný veku´´ som vnímala tak, že môj zrak je takmer stopercentný. Z omylu ma vyviedli odborníci z kliniky NeoVízia, kde som sa na jeseň minulého roku dostala na kontrolu. Po dôkladných vyšetreniach mi pani doktorka povedala, že mám šedý zákal, videnie znížené o viac, než polovicu. Z NeoVízie som mala už od začiatku celkom iný pocit. Pocit modernej, čistej, perfektne vybavenej kliniky s európskym štandardom. Nasledovalo predoperačné vyšetrenie a čakanie na voľný termín. Konečne som sa dočkala... 15.máj som mala v kalendári poznačený červenou. Mierne obavy z operačného zákroku sa rozplynuli ihneď po vstupe do operačnej sály. Ešte predtým mi však pán primár, MUDr. Radovan Piovarči trpezlivo zodpovedal na všetky moje otázky, nuž a ja som cítila, že som naozaj v tých správnych rukách. Zákrok bol veľmi rýchly a skutočne celkom bezbolestný. Bolesti som nepociťovala ani neskôr no a na operáciu druhého oka som sa už doslova tešila.

Dnes som po operácii oboch očí a zisťujem, že svet je pre mňa oveľa pestrejší a farebnejší. Viem, že môj zrak sa ešte upraví k lepšiemu, no už teraz som maximálne spokojná. Lupu, ktorou som doteraz hľadala písmenká ukryté na papieri, som dnes konečne založila do skrine. Vidím všetko, každučký detail okolo mňa. Najmä farby kobercov, sedačky, obrazy sú omnoho farebnejšie a živšie. Teraz vidím skutočne všeličo, každú špinku, ktorú musím dať vyčistiť :-). Ďakujem pánovi primárovi, pani doktorkám i celému personálu. Nuž a pokiaľ by som sa mala rozhodovať znova, neváham nad návštevou súkromnej očnej kliniky NeoVízia ani chvíľu. Dobrý pocit zo znovunadobudnutého dobrého zraku rozhodne stojí za to...