Chcem sa objednať

Valéria Farkašovká
folklóristka

PRELEX - Očná klinika Neovizia

"Mať na sebe ľudový kroj, bohato zdobený čepiec a dioptrické okuliare však nevyzerá dobre. Táto kombinácia nebola pre mňa praktická,"

„Veľmi často a rada nosievam typický spišský odev. Mať na sebe ľudový kroj, bohato zdobený čepiec a dioptrické okuliare však nevyzerá dobre. Táto kombinácia nebola pre mňa praktická,“ hovorí milovníčka slovenského folklóru, Valéria Farkašovská, ktorá bola najprv odkázaná na okuliare s plusovými dioptriami. „Neskôr mi počas očného vyšetrenia MUDr. Lucia Sonntag povedala, že potrebujem už aj okuliare do diaľky. Nevedela som si predstaviť, že by som zrazu musela neustále striedať dvoje okuliarov, prípadne nosiť multifokálne. Začala som preto rozmýšľať nad riešením. Dôležité pre mňa bolo vyriešiť problém tak, aby nebol narušený pekný dojem z môjho kroja.“

Pani Valéria neváhala a zákrok PRELEX podstúpila. „Nový zrak som dostala ako darček na päťdesiatku od mojich najbližších. Ráno v nasledujúci deň po operácii bolo neopísateľné. Zrazu som videla všetko jasne a ostro. Keď som si obliekla môj kroj, zaplavila ma radosť a šťastie.Týždeň po zákroku prišiel za mnou manžel a povedal mi, že som zákrok PRELEX mohla absolvovať už pred desiatimi rokmi. Vraj je teraz doma upratané tak, ako nikdy predtým. “ :-)

Prečítajte si celý rozhovor s pani Valériou