Objednajte sa Opýtajte sa

Jozef Podola
otec našej kolegyne

Sivý zákal - Očná klinika Neovizia

"Prekvapenie prišlo ráno hneď na druhý deň – už po zobudení som zrazu videl celý nádherný farebný jasný svet."

Rozvážny, premýšľavý, aj mierne podozrievavý. Tak sme spoznali otca našej skvelej kolegyne Aďky, ktorý na konci augusta 2016 podstúpil v NeoVízii operáciu sivého zákalu. „Optimista je len zle informovaný pesimista,“ s kamennou tvárou a šibalským úsmevom hovorí Jozef Podola (69) o motte svojho každodenného života.

Že to myslí vážne, dokonale ilustroval v diskusii so svojou dcérou Adrianou. Napriek tomu, že už nejaký ten rok pracuje na našej klinike a práci venuje svoje myšlienky aj voľný čas, vypočul si ju, ale „iba“ slovám svojej dcéry neveril. :-)

Prieskumy na internete

Dlhé týždne surfoval po internete a študoval všetko, čo bolo k dispozícii o operáciách sivého zakalu. „Čítal som si najrôznejšie referencie, pozitívne aj negatívne. V zásade som skôr pesimista, vždy sa spolieham na vlastné zistenia a úsudok. V NeoVízii pracuje síce moja dcéra Adriana a všetko som s ňou konzultoval. Dala mi výborné referencie, argumentovala faktami, najnovšími poznatkami aj tisícami spokojných pacientov vrátane tých vip. Dám na jej názor, ale všetko si vždy sám potrebujem overiť. Až keď som skutočne spoznal množstvo nezávislých názorov a prečítal desiatky referencií, s mnohými ľuďmi som hovoril osobne, zistil som, že operácia v NeoVízii je skutočne to najlepšie. Nielen tým, že základnú operáciu sivého zákalu kompletne preplácajú všetky zdravotné poisťovne, ale aj možnosťou nadštandardnou a skúsenosťami lekárskeho tímu a primára MUDr. Radovana Piovarčiho,“ dodáva p. Podola.

Na pravé oko takmer nevidel

O tom, že sa uňho objavil začínajúci sivý zákal, sa dozvedel od ambulantnej lekárky už pred pätnástimi rokmi. „Pred dvoma rokmi sa mi však stav začal rapídne zhoršovať. Na pravé oko som už takmer nevidel, svet som vnímal akoby cez  fóliu. Slabé videnie mi  prekážalo najmä pri šoférovaní, čítaní a sledovaní televízie,“ spomína pán Podola, ktorý pred operáciou trpel okrem sivého zákalu aj dioptriami na blízko a zmiešaným astigmatizmom. Tento stav mu zhoršoval videnie na blízko aj do diaľky, celkovo ho na všetky vzdialenosti trápilo slabé a zhoršené videnie.

Nový farebný svet

„Samozrejme, že som mal pred operáciou strach, či lepšie povedané obavy. Veď oko je najdôležitejší zmysel a orgán človeka. Bol som prekvapený, ako úplne bezbolestne zákrok prebehol. Druhé prekvapenie prišlo ráno hneď na druhý deň – už po zobudení som zrazu videl celý nádherný farebný jasný svet. Moje nové videnie sa s tým pred operáciou sivého zákalu nedá absolútne porovnať.“

V živote vraj zbytočne nechváli, napriek tomu sa pri otázke o tíme nechal uniesť ... pochvalou... :-)

„Bol som veľmi príjemne prekvapený prístupom celého personálu  - od recepcie, cez všetky sestričky, lekárky až po samotné primára. Ak sa ma ktokoľvek známy opýta na to, kam má ísť na operáciu sivého zákalu, moja odpoveď je už dnes – po hodinách prieskumov, referencií mojej dcéry a najmä vlastnej skúsenosti jednoznačná. Do NeoVízie.“