Chcem sa objednať

Ľubomír Rišian
člen tímu Ochrany ústavných činiteľov

Sivý zákal - Očná klinika Neovizia

"Už na druhý deň po operácii som videl skvele, je to neopísateľný pocit."

„Už dlhšie som pociťoval zhoršené videnie do diaľky. Moja obvodná lekárka ma varovala, že ak podstúpim laserovú operáciu v mojom veku, zhorší sa mi videnie na blízko. Svoj stav som sa však rozhodol skonzultovať s primárom NeoVízie MUDr. Piovarčim.

NeoVízia bola jedinou voľbou. Pracuje tu môj syn Adam a na kliniku nosí domov samé chvály. O tej najväčšej však nemusel hovoriť. Kvalitu kliniky, na ktorej pracuje, vidím na ňom každý deň cez jeho nový zrak,“ hovorí otec nášho kolegu, zdravotného asistenta Adama.

Vedel som, že ak raz budem potrebovať operáciu očí ja, bude to jedine v NeoVízii,“ prezrádza Ľubomír.

V NeoVízii sme Adamovmu otcovi diagnostikovali ochorenie sivého zákalu v skorom štádiu. Ochorenie spôsobuje prirodzené starnutie a zakaľovanie vnútroočnej šošovky.Rýchlosť zakalenia je však veľmi individuálna. Od prvotného štádia do praktickej slepoty môžu uplynúť roky, v iných prípadoch na to stačia mesiace a pacient nemusí pociťovať žiadne príznaky. Aj Ľubomír vnímal iba slabé príznaky. „Mal som problém s identifikáciou osôb najmä za šera. 

Neschopnosť perfektného zraku mi spôsobovala vážne komplikácie. Ako ochranca ústavných činiteľov musíte byť schopný odhaliť najmenšie detaily na dosť veľkú vzdialenosť.Najhoršie bolo, keď som musel doostrovať na konkrétnu osobu zo skupiny či na značky na vozidlách.

Celý príbeh Ľ. Rišiana nájdete TU.