Objednajte sa Opýtajte sa

Monika Baťková
terapeutka esenciálnymi olejmi

LenSx – laserová operácia PRELEX - Očná klinika Neovizia

"Na sále som sa cítila ako doma. Primár sa mi ako pacientovi úžasne venoval. Celý čas som na klinike cítila úžasný osobný prístup."

„S okuliarmi som sa celý život trápila. Nikdy som sa s nimi nestotožnila, vždy mi veľmi prekážali. Skúšala som aj kontaktné šošovky, ešte v dobe, keď sa vyrábali z umelej hmoty. V deväťdesiatych rokoch som uvažovala aj nad laserovou operáciou. Nikdy som sa však na ňu neodhodlala. Odvahu mi dávkovalo moje okolie postupne. Nedávno som sa stretla s bývalou pacientkou NeoVízie, ktorá tiež podstúpila implantáciu multifokálnych šošoviek s názvom PRELEX. Bola plná nadšenia. Zákroku ju zbavil okuliarov na čítanie aj do diaľky. Bola z nej nová žena, kvalita jej života s novými očami dosiahla úplne nové rozmery,“ prezrádza dáma, ktorá sa profesionálne venuje preventívnej liečbe esenciálnymi terapeutickými olejmi.

„V ostatných rokoch sa mi okrem okuliarov na čítanie zvýšili aj dioptrie do diaľky. Vyšplhali sa až do výšky – 10 dioptrií.  Viem, že technológie v očnej chirurgii išli veľmi dopredu. Môj otec (63) na mne videl, ako s operáciou váham a tak ma inšpiroval  najoriginálnejším spôsobom. Rozhodol sa operáciu podstúpiť sám. Tým samozrejme presvedčil aj mňa. Zákrok sme absolvovali v rovnaký deň,“ spomína sympatická Monika.

„Na moje prekvapenie bola operácia rýchla a bezbolestná. Na sále som sa cítila ako doma.  Primár sa mi ako pacientovi úžasne venoval. Celý čas som na klinike cítila úžasný osobný prístup.“

Aký rozdiel cíti vo svojom živote s novými očami? „Bez okuliarov sa cítim neskutočne prirodzene. Nový zrak je pre mňa úžasnou úľavou a slobodou v každom ohľade.  Okrem toho, že svet okolo mňa vnímam konečne nádherne ostro, môj nový zrak má aj praktické prínosy. Zrak bez okuliarov je obrovským prínosom najmä pri deťoch. Rámy neraz stratíte, sadnete na ne, pokrivia sa alebo ich stratíte. Rovnakú slobodu života bez okuliarov si užíva aj môj otec. Bol dlhoročným riaditeľom betonárskych závodov, dodnes žije veľmi aktívne. Nový zrak oceňuje najmä pri častom šoférovaní, a tiež ako vášnivý lyžiar a poľovník. S novými očami si naša rodina žije v úplne novej kvalite.“