Objednajte sa Opýtajte sa

Sidónia Gajdošová Haljaková
operná speváčka

LenSx – laserová operácia PRELEX - Očná klinika Neovizia

"Ak si môžete život niečím spríjemniť, choďte do toho"

„Veľa som čítala o primárovi NeoVízie, MUDr. Radovanovi Piovarčim. O výmene presbyopickej vnútroočnej šošovky som si naštudovala všetko možné aj nemožné. Môj známy podstúpil v NeoVízii chirurgický zákrok a je veľmi spokojný, dal mi tie najlepšie referencie. Mám už síce 63 rokov, ale hovorila som si, že moje oči si zaslúžia predsa to najlepšie a spravím pre ne maximum. Kúpila som si laptop, zapísala sa na základný počítačový kurz, vytvorila si vlastnú emailovú schránku a začala skypovať", prezrádza dynamická sopranistka, od roku 1971 členka Slovenského národného divadla hosťujúca v operách po celom svete.
„Samozrejme, že som sa bála samotného zákroku. Lekári NeoVízie mi však všetko vysvetlili a na recepcii mi dali kontakt na pacientov, ktorí rovnakú operáciu už v minulosti podstúpili. Mohla som sa telefonicky spojiť s dámou, ktorá mi všetko objasnila aj z pohľadu pacienta a to ma upokojilo. Najviac zo všetkého som sa bála injekcií do oka. Chvalabohu v NeoVízii používajú anestetické očné kvapky, aj tento moment je preto bezbolestný."

Spríjemňujte si život ako sa dá
Predstaviteľka Zerliny Zerlina (W. A. Mozart, Don Giovanni), Violetty (Giuseppe Verdi, Traviata), Salome (R. Strauss), Lucie di Lammermoor (G. Donizetti), Zuzany (W. A. Mozart, Figarova svatba) vyučovala operný spev aj na univerzite v Sydney. Vzdialené krajiny očarili aj jej dcéru, ktorá žije spolu s rodinou v USA. „Dobré oči potrebujem na to, aby som počas skypovania všetkých ostro videla," prezrádza jeden z hlavných dôvodov. „Moje známe operné speváčky si ma vybrali ako pokusného králika. Keď budem spokojná, na PRELEX nastupujú aj ony. A spokojná teda som, nech sa NeoVízia pripraví na príval „opery". Viete, v živote sa riadim filozofiou - Ak si môžete život niečím spríjemniť, choďte do toho. PRELEX absolútne odporúčam."