Objednajte sa Opýtajte sa

Iveta Kožková
vydavateľka a dabingová herečka

LenSx – laserová operácia PRELEX - Očná klinika Neovizia

"Dnes ráno som sa zobudila, vstala z postele a išla. Videla som okolo seba každučký detail, akoby sa mi rozjasnil celý svet,"

Personál NeoVízie mi vytvoril bezpečné zázemie a dodal istotu," hovorí vydavateľka dvojmesačníka Bedeker zdravia, herečka a dabingová herečka Iveta Kožková (56), ktorá v pondelok 22. augusta 2011 podstúpila nelaserový zákrok, presbyopickú výmenu šošovky PRELEX.

Dnes ráno som sa zobudila, vstala z postele a išla. Videla som okolo seba každučký detail, akoby sa mi rozjasnil celý svet," hovorí Iveta Kožková riaditeľka zdravotného dvojmesačníka Bedeker Zdravia, herečka a hlas mnohých televíznych a rozhlasových seriálov. Včera podstúpila presbyopickú výmenu šošovky PRELEX. Ide o nelaserový zákrok, pri ktorom očný chirurg do oka natrvalo implantuje multifokálnu vnútroočnu šošovku. Vďaka modernému vnútroočnému zákroku, ktorý vás zbaví okuliarov na čítania aj do diaľky a je zároveň prevenciou sivého zákalu, tak zažíva úplne nový pocit slobody.

Pred kamerou som nevedela zaostriť 
„Netrápim sa, kam som si dala okuliare, nemusím ich striedať, skladať mať pocit, že bez nich nikdy neviem zaostriť. Pani Kožková začala okuliare nosiť, keď mala 45 rokov. „Najskôr +3 na čítanie, čoskoro aj -1.75 do diaľky. Pred štyrmi rokmi som sa rozhodla pre multifokálne okuliare. Zvykla som si rýchlo. Len pri práci na počítači som si musela okuliare vymieňať za tie na čítanie. 
Pôvodným povolaním Ivety Kožkovej je herectvo, dabing a rozhlasové hry. „Najmä na javisku a pred kamerou prídu situácie, keď musíte zložiť okuliare a ´tváriť sa´ , že vidíte. Nikdy som poriadne nemohla zaostriť, a to je pre herca nepríjemný pocit," spomína pani Kožková, ktorú ste mohli vidieť vo filmoch Zuzanka Hraškovie, Syn človeka, Oči plné snehu, Predohra či v inscenáciách Jediná, Predohra, medzihra, Škorec Svätopluk. Jej hlas ste mohli počuť aj v populárnom televíznom seriáli Tisíc a jedna noc či v rozhlasových Králikovcoch. S novým zrakom a bez okuliarov ju čoskoro uvidíme aj krátkej epizóde Ordinácie v Ružovej záhrade.

Pochybnosti zahnal osobný prístup kolektívu kliniky 
„Pred dvoma rokmi som sa dočítala, že metódu PRELEX robia v brnenskej NeoVize, okamžite mi napadlo - Toto by som potrebovala aj ja! Tento zákrok vtedy neponúkala žiaľ žiadna slovenská očná klinika. Začala som pátrať, a objavila som ... Neovíziu. 
„Okamžite som sa rozhodla, hoci malé pochybnosti som niekde cítila. Oči sú to najdôležitejšie, čo máme a napriek tomu, že mám k medicíne blízko, videla som veľa operácii sivých zákalov a mnohé videá, keď sa ma to týkalo bytostne, chvíľu som váhala. O to viac som vďačná a veľmi milo prekvapená z osobného záujmu primára NeoVízie a z výnimočného prístupu celého kolektívu kliniky. Personál je perfektný. Človeku vytvorí neuveriteľné zázemie a to dodáva obrovskú istotu. Čítite, že každému človeku z kliniky na vás a vašom zraku skutočne záleží. 
Pani Kožková dnes podstúpila prvú kontrolu po včerajšej operácii. S multifokálnymi šošovkami Acrysoft IQ Restor sa dnes najviac teší, ako si konečne vychutná oddych na kúpalisku a v bazéne. „Okuliare som si vždy musela nechať v skrinke a bez nich som namiesto kúpaliska videla všade machule. Dnes je všetko jasné. Ďakujem." 
Milá pani Kožková, prajeme Vám krásne objavovanie všetkých maličkostí okolitého sveta, ktoré s okuliarmi ťažko zbadáme.