Objednajte sa Opýtajte sa

Bez okuliarov na čítanie RAINDROP

Od NeoVízia prináša svetovú novinku: Raindrop – zbavíme vás okuliarov na čítanie!

Naši pacienti po operácií Raindrop

 

Potrebujete už okuliare na čítanie, obmedzujú vás však v každodenných činnostiach? Očná klinika NeoVízia prináša svojim pacientom unikátnu metódu Raindrop. Implantáciou maličkej šošovky v tvare dažďovej kvapky do rohovky pomocou femtosekundového laseru dokážeme zbaviť okuliarov na čítanie aj pacientov, u ktorých to doteraz možné nebolo.

 

Ako Raindrop funguje?

Miniatúrnu hydrogelovú šošovku s priemerom 2 milimetre a s hrúbkou 30 mikrometrov tvorí z 80 % voda. Raindrop je prvá šošovka, ktorú chirurg implantuje pod rohovkový flap vytvorený femtosekundovým laserom. Jemne a šetrne mení  zakrivenie rohovky, čím zaisťuje kvalitné videnie nablízko aj na strednú vzdialenosť – bez okuliarov na čítanie.

 

Pro koho je metoda vhodná?

Metóda je určená pre pacientov nad 45 rokov, ktorých trápi presbyopia – okuliare na čítanie s dioptriami od + 1.25 do + 2.75.

Unikátny zákrok, ktorý na odstránenie okuliarov na čítanie využívajú očné kliniky v USA, Francúzsku, v Nemecku, vo Veľkej Británii či v Španielsku ponúka Očná klinika NeoVízia už od mája 2014.

Raindrop veľmi dobre príjma očná rohovka aj ľudský organizmus. Šošovka je vyrobená z biokompatibilného materiálu a správa sa takmer ako vlastná rohovka. Prepúšťa až 100% kyslíka a všetky potrebné látky na výživu povrchu oka. Neovplyvňuje metabolizmus rohovky a nesopôsobuje rušivé svetelné fenomény,“ prezrádza MUDr. Miriam Záhorcová,  ktorá novú svetovú metódu prináša na Slovensko.

 

konzultace