Objednajte sa Opýtajte sa

Nová trifokálna šošovka zabezpečuje dokonalé videnie na blízko, na stred a do diaľky

24.09.2015
Nová trifokálna šošovka zabezpečuje dokonalé videnie na blízko, na stred a do diaľky

Primár NeoVízie MUDr. Radovan Piovarči implantuje ako prvý slovenský očný chirurg nové trifokálne vnútroočné šošovky PanOptix.

Pacientom pri vnútroočných operáciách, ktorí veľa pracujú s počítačom, zabezpečujú dokonalé videnie na čítanie, do diaľky, a špeciálne na strednú „pracovnú“ vzdialenosť.

„Mnohí pacienti dnes už nevnímajú operáciu iba ako odstránenie sivého zákalu. Stále viac z nich sa túži počas jediného zákroku zbaviť aj hendikepu v podobe striedania viacerých dioptrických okuliarov súčasne. Mnohí sú aj vo vyššom veku stále veľmi aktívni. Veľa čítajú, pracujú s počítačom alebo tabletom, venujú sa práci v záhrade, športu či prechádzkam. Po operácii túžia opäť fungovať úplne bez okuliarov,“ vysvetľuje primár NeoVízie MUDr. Radovan Piovarči stále zvyšujúce sa nároky pacientov na bezchybné videnie. „Vďaka multifokálnym vnútroočným šošovkám sme pacientom pri operácii metódou PRELEX či pri operácii sivého zákalu dokázali doteraz zabezpečiť nezávislosť od dioptrických okuliarov na čítanie a do diaľky. Vždy sme však precízne sledovali ich životný štýl a koníčky. Rozhodovali sme sa až na základe precízneho sledovania jeho potrieb na „blízke, stredné a vzdialené“ videnie,“ dodáva špecialista na laserové aj vnútroočné zákroky.

Nové trifokálne šošovky PanOptix spôsobili medzi očnými chirurgami vo svete aj na Slovensku obrovské nadšenie. Nedávny septembrový kongres Európskej spoločnosti kataraktových a refrakčných chirurgov v Barcelone potvrdil, že trifokálne šošovky prinášajú pacientovi nové, doteraz nepoznané benefity a pohodlie. Sú ideálnou voľbou

  • pre pacientov po 40.tke, ktorí sa chcú zbaviť okuliarov na čítanie aj diaľky metódou PRELEX

  • pre pacientov so sivým zákalom, ktorí chcú po operácii vidieť opäť bez okuliarov na blízko, na stred aj do diaľky

 Videnie bez kompromisov

Šošovka je vynikajúcim riešením na všetky dôležité vzdialenosti. Spĺňa požiadavky aj tých najnáročnejších pacientov, ktorí potrebujú vidieť dokonale, bez kompromisov.“ Trifokálne šošovky PanOptix poskytujú špeciálny komfort pacientom s náročnými požiadavkami na dokonalé videnie na strednú vzdialenosť. Sú ideálnou voľbou pre každého, kto pracuje dlhé hodiny na počítači alebo laptope a potrebuje perfektné videnie nielen na čítanie a so diaľky, ale aj na strednú vzdialenosť. 

„Práve stredná vzdialenosť je pre mňa v práci veľmi potrebná. Som rehabilitačná sestra a okrem rehabilitácií trávim denne zhruba šesť hodín na počítači,“ hovorí Ľubica Gazdaricová, prvá slovenská pacientka, ktorej MUDr. Radovan Piovarči implantoval trifokálne šošovky PanOptix.  So striedaním okuliarov na čítanie a do diaľky s nevedela  stotožniť. „To striedanie bolo najhoršie v zimných a v letných mesiacoch, keď sa rosia alebo sa potíte. Nehovoriac o tom, ako znižujú pohodlie a celkový zážitok zo športovania, z bicykla a plávania.“ Pred operáciou vraj vôbec nemala strach. „Z rozprávania známych som vedela, že bolesti počas zákroku ani po ňom sa vôbec nemusím báť. Pán primár je skvelý človek a odborník. Ani si nespomínam, o čom sme sa počas samotnej operácie rozprávali. Pamätám si len jeho príjemný upokojujúci hlas. Už po operácii prvého oka som fungovala skvele. Ráno, keď som si odlepila náplasť, bol svet okolo mňa opäť úžasný. Celá rodina stála v tom momente v pozore a sledovala, ako ma operácia zmenila. Zmenilo sa všetko – zrazu som videla všetko – bez okuliarov. Teším sa na každý jeden moment v živote. Jediná nevýhoda môjho nového „trifokálneho“ videnie je že vidím špinu v detailne a občas mám pocit, že aj v makroskopickom zväčšení. :-)“  

 

Trifokálna šošovka PanOptix od Alcon