Objednajte sa Opýtajte sa

NeoVízia získala nezávislý prestížny certifikát kvality ISO 9001

02.04.2013
NeoVízia získala nezávislý prestížny certifikát kvality ISO 9001

Záruka najvyššej kvality, bezpečnosti, dôvery. To všetko predstavuje nezávislý certifikát kvality ISO 9001: 2008. Viac ako 3500 odborných spolupracovníkov švajčiarskej Medzinárodnej agentury pre štandardizáciu posudzuje úroveň kvality takmer vo všetkých oblastiach nášho života. V marci 2013získala prestížne ocenenie kvality aj Očná klinika NeoVízia. Medzinárodné certifikáty ISO sú praktickou pomôckou kvality najmä pre pacientov. Pomáhajú im zorientovať sa v tom, v ktorom zdravotníckom zariadení na Slovensku a vo svete nájdu najvyššiu poskytovanú kvalitu.

Niekoľkomesačný certifikačný proces, v ktorom partnerskí auditori Medzinárodnej agentury pre štandardizáciu hodnotili manažment kvality na Očnej klinike NeoVíze, skončil 26. marca 2013. NeoVízia získala prestížne ocenenie v oblasti „Poskytovanie ambulantnej diagnostickej a liečebnej starostlivosti v oblasti oftalmológie so špecializáciou na očnú mikrochirurgiu vrátane refrakčnej, kataraktovej a vitroretinálnej chirurgie".

Medzinárodná norma ISO 9001:2008 predstavuje pre pacientov NeoVízie záruku najvyššieho stupňa manažmentu kvality. „Na udelenie certifikátu ISO 9001 Očnej klinike NeoVízii som veľmi pyšný. Výroky auditorov potvrdili kvalitu a výnimočnosť toho, čo s celým tímom robíme. Je potvrdením toho, že dôslednosť, s akou sa venujeme svojej práci, má zmysel. Utvrdil nás v tom, že sme vykročili správnou cestou najvyššej možnej kvality poskytovanej v očnom lekárstve. Motivuje nás k ďalšiemu napredovaniu a k tomu, aby sme aj naďalej prinášali našim pacientom zdravotnú starostlivosť na najvyššej svetovej odbornej, technologickej a ľudskej úrovni," prezrádza riaditeľ Očnej kliniky NeoVízia Petr Kocian.

Udelenie certifikátu ISO 9001 je ocenením pre celý tím Očnej kliniky NeoVízia. Svojim odhodlaním prinášať na Slovensko najvnovšie svetové inovácie sa jej darí zvyšovať úroveň slovenskej očnej chirurgie. Na Slovensku udomácnila:
• laserové operácie dioptrií s použitím šetrného a precízneho femtosekundového laseru
• široké používanie multifokálnych a fakických vnútroočných šošoviek
• implantácie keraringov pri diagnóze keratokonus pomocou femtosekundového laseru
• od roku 2013 môžu pacienti so sivým zákalom podstúpiť v NeoVízii operáciu najmodernejšou a najšetrnejšou metodou pomocou femtoskeundového laseru LenSx

Čo je ISO?

Medzinárodná organizácia pre štandardizáciu (International Organization for Standardization ) je najväčšie svetové združenie národných normalizačných organizácií, ktoré sa zaoberá tvorbou medzinárodných ISO noriem v oblasti technológií, priemyslu tovarov a služieb. Od roku 1947 vydala viac ako 19 500 medzinárodných štandardov. Medzinárodné štandardy ISO sú zárukou kvality takmer v každej oblasti, počnúc bezpečnsťou potravín, cez IT, poľnohospodárstvo až po zdravotníctvo. ISO je aj poradným orgánom UNESCO, ECOSOC, FAO, IAEA, ICAO. www.iso.org