Objednajte sa Opýtajte sa

Pozrite si očná lekárku MUDr. Adrianu Smorádkovú ako herečku v jojkárskom seriáli Panelák

18.10.2012
Pozrite si očná lekárku MUDr. Adrianu Smorádkovú ako herečku v jojkárskom seriáli Panelák

Vrchná sestra z jojkárskeho seriálu Panelák (Zuzana Tlučková) vidí zle do blízka aj do diaľky. V 853. dieli ju vo svojej ambulancii vyšetrila lekárka a chirurgička NeoVízie MUDr. Adriana Smorádková. Ponúkla jej možnosť operácie, pri ktorej hlavnej sestre implantujeme multifokálne vnútroočné šošovky, vďaka ktorým uvidí do blízka, na strednú vzdialenosť aj do diaľky. Filmárov inšpirovala reálna operácia PRELEX, ktorú Zuzana Tlučková podstúpila v NeoVízii. Pripájame link, kde si môžete pozrieť výkon našej chirurgičky z archívu.


TU si môžete pozrieť 853. Diel seriálu Panelák. Sledujte minutáže 11:07 - 12:55 / 31:58 - 34.00 a 36:03 - 36: 54.
Tvorcov úspešného jojkárskeho seriálu inšpirovala skutočná vnútročná operácia Zuzany Tlučkovej, pri ktorej sme jej v auguste 2012 v NeoVízii implantovali multifokálne vnútroočné šošovky.
„Kvôli striedaniu okuliarov na čítanie a do diaľky som začala byť nepresná pri práci. Režisér ma pár krát zastavil s otázkou - Čo ty nevidíš? To ma nakoplo," prezrádza jeden z dôvodov svojej očnej operácie Zuzana Tlučková. K implantácii umelých multifokálnych šošoviek ju inšpiroval jej kolega Maroš Kramár, ktorý operáciu PRELEX podstúpil pred dvoma mesiacmi.
V dnešnom dieli si zahrá spolu s doktorkou Adrianou Smorádkovou, ktorá podala podľa filmového štábu profesionálny výkon . Už sa na ňu všetci na klinike tešíme.

V skutočnom živote inšpiroval Zuzanu Tlučkov Maroš Kramár
„Chrobáka do hlavy" dal Zuzane Tlučkovej jej herecký kolega Maroš Kramár, ktorý podstúpil PRELEX s implantáciou vnútroočnej multifokálne šošovky pred dvoma mesiacmi. „Brala som ho s rezervou. Rozprával mi, že ide na operáciu, púšťala som to však jedným uchom dnu, druhým von. Maroš je hypochondrik, neverila som, že sa na to dá," smeje sa predstaviteľka hlavnej sestry Andrei Ryšavej v jojkárskom seriáli Panelák. „Na predstavení Mandarínková izba, kde hráme spolu s Marošom, ma skutočne presvedčil. Po zákroku dokázal čítať bez okuliarov text, na ktorý päť rokov nedovidel. Pochopila som, že to nie sú pózy a že neoblbuje. Okamžite som sa objednala na vyšetrenie na petržalskú očnú kliniku NeoVízia a všetko nabralo rýchly spád."