Objednajte sa Opýtajte sa

Prvá vnútroočná šošovka Cachet* na Slovensku.

05.10.2010
Prvá vnútroočná šošovka Cachet* na Slovensku.

Lekári Očnej kliniky NeoVízia dnes ako prví na Slovensku implantovali do oka pacientky s -19 dioptriami unikátnu fakickú vnútroočnú šošovku Cachet*. Ide o trvalý implantát, ktorý úplne nahrádza okuliare alebo šošovky. 

Unikátna šošovka Cachet je vhodná pre pacientov vo veku 18 až 35 rokov s krátkozrakosťou a dioptriami -6 až -19 dioptrií. „Samotná operácia trvá približne 5 až 10 minút, je veľmi šetrná. Vykonáva se ambulantne, nie je potrebná celková anestéza ani žiadne injekcie.
Fakická vnútroočná šošovka je vyrobená zo špeciálneho biokompatibilného materiálu. Ľudské telo ju veľmi dobre príjma, overili to implamtáty na miliónoch pacientov vo svete. Šosovka vydrží v oku celý život. Zo strany pacienta si nevyžaduje žiadnu mimoriadnu pozornosť. Je natrvalo uložená v prednej komore oka, kde úplne nahrádza okuliare aj kontaktné šošovky.

Šošovka nie je hradená z prostriedkov verejného zdravotníctva, preto ju oční chirurgovia používajú väčšinou iba v prípadoch, kde nie je možné použiť laserové odstránienie dioptrií pomocou femtosekundového laseru.

*Ide o zdravotnícky prostriedok. Pre úplné informácie ohl'adom indikácií, kontraindikácií a varovanie si prečítajte návod na použitie a d'alšie dôležité informácie uvedené na stránke ifu.alcon.com.