Objednajte sa Opýtajte sa

Popradskí hokejisti idú no novej sezóny maximálne pripravení. Dokonca absolvovali aj vyšetrenie zraku

13.09.2018
Popradskí hokejisti idú no novej sezóny maximálne pripravení. Dokonca absolvovali aj vyšetrenie zraku

Popradskí hokejisti idú no novej sezóny maximálne pripravení a nenechali nič na náhodu. Dokonca absolvovali aj vyšetrenie zraku

Tím kapitána Štefana Fabiana má podľa jeho slov v začiatku novej sezóny na čom stavať. Svedčia o tom nielen absolvované prípravné zápasy, zmeny v kádri, ale aj odhodlanie hráčov. „Našou primárnou ambíciou je dostať sa do play-off. Od pondelka sa veľmi intenzívne pripravujeme na naše najbližšie stretnutie s Trenčínom, ktorý nás naposledy vyradil vo štvrťfinále. Podriadili sme tomu každý z tréningov a nič nenechávame na náhodu,“ povedal Fabian, ktorého čaká pod Tatrami už štrnásta sezóna v poradí.

Hokejisti HK Poprad štart novej sezóny zobrali skutočne vážne už počas letnej prípravy. V rámci jej časti na suchu intenzívne korčuľovali, behali a značný čas trávili aj v posilňovni. „Na ľad sme sa dostali koncom júla. To, že sme museli dochádzať na štadión do Spišskej Novej Vsi, nám tréningy trochu komplikovalo, ale v konečnom dôsledku sme aj toto trojtýždňové obdobie zvládli veľmi dobre,“ spomína popradský kapitán.

HK Poprad v NeoVízii Poprad

Na súkromný oddych zostalo kádru málo času, len dva týždne, no viacerí chalani si našli spôsob, ako toto voľno využiť. A niektorí z hráčov využili v stredu aj možnosť vyšetrenia zraku v popradskej očnej klinike NeoVízia, s pani doktorkou Luciou Sonntag. Registrovať rýchly puk na ľade totiž nie je jednoduché. „Pre každého človeka, nielen pre profesionálnych športovcov, je zrak dôležitý. Pravidelné prehliadky sú významné aj pre nás, a tak sme túto možnosť radi využili. Aj keď, bol by som úprimne radšej, keby na vyšetrenie prišiel celý káder, nielen jeho časť. No prinútiť nemožno nikoho,“ dodal s úsmevom Fabian.

vyšetrenie zraku Štefana Fabiana z HK Poprad

Útočník Samuel Takáč prišiel na dôkladné očné vyšetrenie tiež. „V zahraničí pritom ide o prirodzenú, normálnu vec. A to nehovorím len o očných prehliadkach,“ porovnáva situáciu 27-ročný hráč. Z možnosti vyšetrenia zraku sa teší aj riaditeľ hokejové klubu HK Poprad, Mgr. Ľudovít Jurinyi. „Sme veľmi radi, že náš klub môže spolupracovať s očnou klinikou NeoVízia. Vďaka nej sa potvrdilo, že chlapci sú v poriadku. Verím, že budú mať nielen dobrý čuch, ale tiež dobrý zrak na góly.“

Význam pravidelným očným vyšetreniam pripisuje i očná lekárka Lucia Sonntag z popradskej NeoVízie. „Niektorí športovci si neuvedomujú, že majú dioptrickú chybu, prípadne iný očný problém. Práve takéto vyšetrenia ich ľahko, bezbolestne a rýchlo odhalia. Z našej praxe vieme o mnohých profesionálnych športovcoch, ktorí sa na základe výsledkov vyšetrení rozhodli napríklad pre bezbolestnú operáciu femtosekundovým laserom. Ten im odstránil dioptrie a ich výkony sa bezprostredne po zákroku zlepšili,“ hovorí lekárka.

Štefan Fabian u MUDr. Lucie Sonntag