Chcem sa objednať

Vnútroočné šošovky (refrakčná výmena šošovky CLE, RLE)

Na Očnej klinike NeoVízia máme bohaté skúsenosti s riešením vysokých dioptrických chýb metódu refrakčnej výmeny šošovky (RLE, CLE).

Pokiaľ je vaša dioptrická chyba mimo rozsah laserových zákrokov a máte viac ako 40 rokov, práve táto metóda môže byť pre vás tou pravou. Metódou refrakčnej výmeny šošovky možno odstrániť akýkoľvek počet dioptrií. Nelaserový zákrok "refrakčná výmena šošovky" spočíva vo výmene pôvodnej ľudskej šošovky za umelú šošovku, ktorá chirurg natrvalo naimplantuje (vsadí) do oka. Umelá vnútrooočná šošovka musí byť vyrobená z vysoko kvalitného materiálu, ktorý je schopný dlhodobo zaistiť čírosť a stabilitu  šošovky v oku.

vnútroočná operácia

Refrakčná výmena šošovky sa vykonáva na operačnej sále, ambulantne a trvá približne 10 minút. Zákrok je úplne bezbolestný. Oko je pri zákroku znecitlivené kvapkami a druhý deň pacient už na operované oko normálne vidí. Operácia na druhom oku sa vykonáva obvykle v odstupe do 14 dní.   

Odsatie prirodzenej ľudskej šošovky pred implantáciou novej

Implantácia umelej vnútroočnej šošovky- rozvinutie šošovky v oku

Nová naimplantovaná vnútroočná šošovka 
v oku pacienta

Na Očnej klinike NeoVízia používame pri zákrokoch RLE výlučne kvalitné prémiové šošovky renomovaných spoločností.

Zoznámte sa taktiež so skúsenosťami našich pacientov, ktorí už implantáciu vnútroočnej šošovky na našej očnej klinike podstúpili.

Zakladateľ Očnéj kliniky NeoVize, MUDr. Josef Hycl, CSc., vykonával v Českej republike operáciu metódou RLE a PRELEX už od roku 1993 a bol prvým lekárom v ČR, ktorý tieto metódy zaviedol do klinickej praxe. Na tému RLE obhájil vedeckú dizertáciu a získal vedecký titul CSc.

konzultace