Chcem sa objednať

Váš operačný deň - laserová operácia

Rozhodli ste sa pre odstránenie dioptrickej chyby a nastal váš operačný deň.  Na kliniku sa prosím dostavte presne v čas, na ktorom ste sa dohodli s recepčnou, ktorá vás objednávala na operáciu. Nie je nutné chodiť skôr, pretože všetci pacienti sú objednaní tak, aby zbytočne nečakali.

Zaujíma váš aký bude priebeh laserovej operácie? Celý priebeh laserovej operácie očí. Ako bude vyzerať váš operačný deň?

 Herečka Bibiana Ondrejková počas svojho operačná dňa.

 

1. Po príchode

Po príchode a registrácii na recepcii si vás zdravotná sestra vyzdvihne a odvedie do predsália operačnej sály, kde vám nakvapká znecitlivujúce kvapky. Kvapky zaistia, že v priebehu operácie  nepocítite absolútne žiadnu bolesť. Sestrička vás tiež oblečie do jednorazového plášťa, ktorý si oblečiete na svoje oblečenie.

Zaujíma váš aký bude priebeh laserovej operácie? Celý priebeh laserovej operácie očí. Ako bude vyzerať váš operačný deň?

 

2. Po 30-40 minutách po príchode

Približne po 30-40 minútach si vás prevezme operujúci chirurg a ešte raz vám veľmi podrobne vysvetlí celý priebeh zákroku. Dostanete presné inštrukcie, kam sa pozerať, ktoré svetielko sledovať. Nie je potrebné sa obávať, že by ste niečo zabudli. Lekár vás bude navigovať samozrejme v priebehu celého zákroku. Laserový zákrok sa vykonáva v dvoch krokoch. Na našej klinike používame špičkovú techniku ​​Carl Zeiss, takže v priebehu zákroku budete pokojne ležať na lôžku, ktoré automaticky prejde od jedného lasera k druhému.

Laserová operácia očí - NeoVízia - operujúci chirurg

 

3. Pri laserovej operácii NeoSMILE 3D a NeoLASIK HD

Pri NeoSMILE 3D vykonáva celú operáciu femtosekundový laser sám. Excimerový laser už nie je potrebný. Femtolaser odstráni dioptrie  tým, že vo vnútri rohovky vytvorí  tzv. lentikulu v tvare šošovky. Chirurg ju následne drobným trojmilimetrovým rezom v tvare úsmevu z rohovky odstráni. Bezbolestnosť počas aj po zákroku je samozrejmosťou. Počas zákroku tak nenaruší pevnosť a stabilitu rohovky. Ostáva pevná, celistvá.

Pri NeoLASIK HD v prvom kroku  vykoná operujúci chirurg femtosekundovým laserom VisuMax vytvorenie lamely.  V druhom kroku lamelu jemne odklopí a pomocou excimerového laseru MEL90 upraví povrch rohovky a tým "odstráni" dioptrickú chybuNásledne lamelu späť zaklopí, nakvapká kvapky. 

 

 

4. Tesne po zákroku

Operatér vás vyzve, aby ste si sadli a pozreli sa na hodiny, ktoré máme na sále špeciálne pre tento účel. A čo uvidíte? Neprezradíme :-). Všetci pacienti tvrdia, že je to jeden z najkrajších pohľadov na svet. A potom už vás čaká len foto s vaším operujúcim lekárom. A krátka kontrola.

 

A čo ďalej?

Po odchode z kliniky odporúčame stráviť zvyšok dňa doma. Väčšina pacientov sa po operácii prespí a večer sa už môžu bez problémov pozerať na televíziu a vykonávať bežné domáce činnosti, alebo ísť na prechádzku.

 

Pooperačná starostlivosť - laserová operácia

V NeoVízii starostlivosť o vás a vaše oči zákrokom nekončí. Pooperačná starostlivosť je pre dokonalý výsledok rovnako dôležitá, ako predchádzajúce kroky. Druhý deň po zákroku vás ešte čaká krátka, ale veľmi starostlivá kontrola. A ďalšie potom za mesiac. Avšak naši lekári sú vám k dispozícii pre akúkoľvek konzultáciu, radu, kontrolu.

 

Čo nie je po laserovej operácii odporučené?

prvý týždeň:

  • pobyt v zafajčenom a silne prašnom prostredí

prvých 14 dní:

  • maľovanie a následné odličovanie očí

 prvý mesiac:

  • kúpanie vo verejných bazénoch a kúpeľoch, v prírodných nádržiach
  • šúchanie očí
  • vyvarovať sa úrazu očí
konzultace