Chcem sa objednať

OSTRÝ ZRAK V KAŽDOM VEKU

Polemizovať o tom, ako je dobrý zrak v živote dôležitý, je zbytočné. Vie to každý. O to viac ten, komu príroda „nadelila“ očnú vadu, alebo sa mu zrak behom života z akéhokoľvek dôvodu zhoršil.

Nejde len o to, že nevidíte ostro alebo nevidíte, čo vidieť potrebujete, ale tiež o obmedzenia, ktoré s horším zrakom a nosením okuliarov súvisia. Okuliare dokážu videnie zlepšiť, ale v zime sa zahmlievajú, pri športe prekážajú, s okuliarmi sa ani niektorým športom venovať nemôžete. Okuliare musíte čistiť, dávať na ne pozor, ukladať ich na bezpečné miesto, nemôžete ich nikde zabudnúť…rovnako prekážajú pri bozkávaní a v neposlednom rade stoje veľa peňazí.

Pokiaľ máte pocit, že okuliare obmedzujú vaše zorné pole, prekážajú vám a ich nosenie vás obťažuje, je na čase poobzerať sa po inom spôsobe riešenia vašej očnej vady. Oveľa väčší komfort ako okuliare poskytujú kontaktne šošovky. Prinesú nielen dobré videnie, ale aj oveľa väčšiu slobodu a pohodlie. Mnohí ľudia vďaka komfortu, ktoré šošovky poskytujú, okuliare odložili, prípadne kontaktné šošovky používajú v situáciách, kedy im okuliare prekážajú: pri športe, spoločenských udalostiach, pri šoférovaní,….
Stále je to však niečo naviac, niečo, na čo musíte myslieť, o čo sa musíte správne starať a do čoho musíte čas od času investovať určité finančné prostriedky. Ale je tu ešte jedno – oveľa lepšie – riešenie: trvalé odstránenie dioptrií pomocou laserových očných operácií.

 

Laserové odstránenie dioptrií

Lujza Garajová Šrameková laserová operácia NeoSMILE 3D

Moderné laserové metódy umožňujú odstrániť ďalekozrakosť, krátkozrakosť i astigmatizmus v priebehu pár minút. Výsledok však zmení celý váš život. A vôbec nemusíte čakať, až sa očná vada zhorší alebo ustáli, ani až porodíte. Laserovou operáciou sa dajú očné vady riešiť kedykoľvek. Jedinou podmienkou je vstupné vyšetrenie. Bez neho operáciu nemôžete podstúpiť. Vyšetrenie je úplne bezbolestné a prebieha pomocou špeciálnych prístrojov. Výsledkom sú podrobné informácie o vašom zraku, ktoré sú pre doporučenie vhodnej operačnej metódy a nakoniec aj pre jej priebeh nevyhnutné. Samotná laserová operácia je záležitosľ niekoľkých minút, je bezbolestná, šetrná, presná a bezpečná, pričom zlepšenie zraku zaregistruje väčšina pacientov ihneď po operácii.

 

Je vám päťdesiatke a potrebujete okuliare na čítanie?

Maroš Kramár operácie PRELEX

Okolo päťdesiatky už máte mnoho životných aj pracovných skúseností, ste na vrchole kariéry, deti dospeli, a tak si chcete život užívať naplno. Chcete sa venovať sami sebe, partnerovi a všetkým záľubám, na ktoré doposiaľ nebol čas. Ale jedno vás obťažuje – zhoršil sa vám zrak.

Príčinou je presbyopia a teda vetchozrakosť, očná vada, ktorá sa objavuje po 45. roku života. Je úplne prirodzená, zlé videnie je spôsobené starnutím – očná šošovka vo vyššom veku stráca svoju pružnosť a nezvládá doostriť pri pohľade na blízko.

Spočiatku vám pri čítaní najskôr stačilo len natiahnúť ruky, teraz sa ale bez okuliarov nezaobídete. Len ich stále niekde zabúdate a hlavne si na ne nemôžete zvyknúť. Skrátka, okuliare nie sú nič pre vás a najradšej by ste ich natrvalo odložili. Tak nezúfajte a kľudne to urobte! Okuliare vôbec nosiť nemusíte. Presbyopia sa dá totiž odstrániť. Riešením, je PRELEX, operácia, pri ktorej je vlastná očná šošovka nahradená umelou vnútroočnou šošovkou. Tá v oku zostáva natrvalo, a tak sa okuliarov zbavíte raz a navždy. Operácia trvá asi pätnásť minút, prebieha ambulantne a možno vás milo prekvapí, že druhý deň po operácii na operované oko normálne uvidíte. Snáď jedinou nevýhodou je, že sa obe oči nedajú operovať súčasne, a na operáciu druhého oka budete musieť na kliniku prísť ešte raz, väčšinou s odstupom jedného týždňa. To je ale vzhľadom k dokonalému videniu a daľším výhodám, ktoré vás po operácii čakajú, vlastne maličkosť.

Operáciou PRELEX získate nielen ostrý zrak a dokonalé videnie, ale aj istotu, že sa u vás neobjaví sivý zákal. A tiež sa značne znižuje riziko ďalších očných komplikacií, napr. záchvatového zeleného zákalu. Operácia je teda prevenciou pre všetkých, u ktorých sa v rodine sový či zelený zákal vyskytuje.


Šedý zákal sa dá odstrániť – aj v dôchodku môžete žiť naplno

Jozef Petrenka po operácii sivého zákalu

Pre mnohých ľudí je odchod do dôchodku určitým milníkom. Často počúvame…až budem v dôchodku, tak sa konečne začnem naplno venovať vnúčatám, chodiť na univerzitu 3. veku, a budem viac času tráviť v záhrade…Chcem chodiť na kurz pletenia alebo si usporiadať svoju zbierku známok. Budem jazdiť na výlety, chodiť do divadla…Skrátka aj na „staré kolena“ si chceme plniť sny a žiť život naplno.
A zrazu sa objaví sivý zákal! Je to nečakaná nepríjemnosť, zlý zrak, skreslené videnie a obmedzenie zorného pola vás dosť zaskočia. Ale nič nie je stratené – lieky ani okuliare síce nepomáhajú, ale riešenie existuje. A čo viac, dokáže napraviť zrak tak, že uvidíte ako za mlada. Účinným riešením je operácia sivého zákalu, kedy sa očná šošovka postihnutá sivým zákalom odstráni a nahradí umelou vnútroočnou šošovkou. A tá zostane v oku natrvalo.

Dôležité je podstúpiť operáciu čo najskôr, operácia bude potom šetrnejšia. Preto sa na operáciu objednajte hneď, ako u vás lekár sivý zákal odhalí. Operácia je plne hradená zdravotnou poisťovňou a dnes sa vykonáva úplne bežne. Napriek tomu môžete získať aj niečo viac – napr. na našej klinike ponúkame špeciálne vnútroočné šošovky, vďaka ktorým sa v rámci operácie sivého zákalu môžete zbaviť okuliarov úplne. Špeciálne očné šošovky totiž dokážu zaistiť ostré videnie na blízko (čítanie, mobil), na diaľku (šport, šoférovanie) alebo dokonca aj strednú vzdialenosť (varenie, počítač). Takže potom okuliare skutočne až do konca života vôbec potrebovať nebudete.

Čo by ste mali o nás vedieť

lekársky tím NeoVízie

Ak už sa rozhodnete pre akúkoľvek operáciu, verte, že u nás stále myslíme na to, že zrak je nejdôležitejší z našich zmyslov. Všetkým našim pacientom ponúkame individuálny prístup, špičkovú starostlivosť a tú najvyššiu kvalitu. Všetkému, čo robíme, 100% veríme a poznáme z vlastných skúseností. Na Očnej klinike NeoVízia a jej sesterských klinikách už operáciu podstúpilo viac ako 35 lekárov, zdravotných sestričiek a recepčných, a tiež desiatky ich príbuzných a stovky známych. Nie je sa čomu čudovať, ponúkame široké spektrum metód a naviac garantujeme päťhviezdičkový servis: operáciu na mieru, bezpečné zákroky, kvalitnú predoperačnú aj pooperačnú starostlivosť a dokonce aj doživotnú záruku.

Chcete sa na čokoľvek opýtať?

Chcem sa objednať 

konzultace