Chcem sa objednať

Sivý zákal ZEPTO™ Technológiou

Očná klinika NeoVízia prináša do Popradu najnovšiu technológiu pri operácii sivého zákalu ZEPTO™ ako jedna z prvých súkromných očných kliník na Slovensku. 

Záujmom NeoVízie je našim pacientom prinášať do rutinnej prevádzky najrôznejšie inovácie, ktoré zvyšujú bezpečnosť vykonávaných zákrokov a maximalizujú výsledok operácie. 

ZEPTO™ predstavuje roboticky asistovanú operáciu sivého zákalu, ktorá je ešte šetrnejšia a bezpečnejšia ako manuálne postupy. Očný chirurg už vďaka nej nemusí používať ostré nástroje pri najcitlivejšej časti zákroku – vytváraní tzv. kapsulorexy, okrúhleho otvoru do puzdra šošovky. 

Technológia je zároveň držiteľom amerického certifikátu FDA - organizácie zodpovednej za ochranu verejného zdravia a bezpečnosti výrobkov a technológii.

Prednosti ZEPTO™ Technológie:

  • šetrnosť
  • bezpečnosť
  • presnosť
  • rýchlosť
  • cenová dostupnosť
  • roboticky asistovaná operácia

Najdôležitejšími benefitmi pre pacienta sú zvýšená bezpečnosť a šetrnosť zákroku.
ZEPTO vykonáva roboticky asistovanú kapsulorexu, otvor v puzdre vnútroočnej šošovky. Práve vytvorenie absolútne cirkulárnej kapsulorexy je jeden z najdôležitejších momentov celej operácie sivého zákalu. Chirurg, ktorý sa doteraz musel spoliehať na svoju presnú ruku a prax, má teraz významnú pomoc počas zákroku. Technológia pomáha jednoducho, rýchlo a precízne vytvoriť okrúhly otvor a nacentrovať novú implantovanú umelú šošovku. V prípade robotickej technológie tak odpadá riziko „nevydarenej“ kapsulorexy.

MUDr. Lívia Javorská, PhD. pri operácii sivého zákalu pomocou technológie ZEPTO

Technológia je špeciálne prínosná pri pokročilých stavoch sivého zákalu a pri implantácii nadštandardných multifokálnych šošoviek. 

Práve u nadštandardných typov vnútroočných šošoviek je dôležitá precízne vypočítaná optická zóna, ktorou sa pacient pozerá na svet. Ak by nebola dokonale vycentrovaná, pacientovi môže spôsobovať nepríjemné vedľajšie zrakové fenomény. 

Očný chirurg ocení robotickú technológiu aj pri ťažkých a pokročilých stavoch sivého zákalu. V takýchto prípadoch býva puzdro k šošovke prilepené a celý zákrok je tým pre chirurga sťažený. Vďaka robotickej technológii je tento krok pre chirurga pohodlnejší a bezpečnejší.

Cenu operácie sivého zákalu pomocou ZEPTO™ technológie nájdete v cenníku. Daná metóda operácie sivého zákalu nie je hradená z verejného zdravotného poistenia a pacient si ju hradí sám.