Chcem sa objednať

Petra Jakobyová
sprievodkyňa na výletných lodiach

liečba Keratokonu - Očná klinika Neovizia

"Konečne ma už nič neobmedzuje."

Prvé ťažkosti s videním prišli pri rozbiehaní nového biznisu

S manželom sme pred rokmi rozbiehali nový biznis a táto práca si vyžadovala takmer nonstop prácu na počítači. Začala som horšie vidieť. Mala som prácu, kde som musela byť takmer celý deň na počítači a nejako sa mi nedalo zaostriť zrak. Pamätám si, že som po dlhom čase, keďže som nikdy nemala ťažkosti s videním, navštívila očnú lekárku. Urobila mi len základné vyšetrenie, ktoré nič neodhalilo. Len mi bolo zdôraznené, že som už dávno mala nosiť okuliare.

Petra Jakobyová 

Rozhodla som sa vyhľadať aj iného špecialistu. Tam mi už bol zistený astigmatizmus. Boli mi predpísané okuliare, ktoré mi vôbec nesadli. Bola som z toho nešťastná. Kúpite si krásny nový rám, máte nové okuliare. Tešíte sa, že budete lepšie vidieť, ale nakoniec som aj tak lepšie videla bez nich. Bolo to samozrejme preto, lebo som astigmatizmus nemala, ale niečo iné, závažnejšie. Istú dobu som to nechala tak a nevenovala som sa tomu. Okrem toho som navštívila ďalšie dve kliniky, kde mi taktiež nebolo zistené nič nové.

Najväčší problém bol na jednom pracovnom pohovore, kde sme sa rozprávali o novej práci a ja som sa len dívala na počítač a kládla si otázku, či budem schopná pracovať a či ma to nebude obmedzovať. To boli moje najväčšie obavy. V tom čase som robila aj autoškolu, ktorú sa mi nepodarilo spraviť. Vážne to začalo byť, keď ma známi na ulici začali zdraviť a ja som ich do diaľky nevidela. Cítila som sa vážne zle, pretože som už nevedela zaostriť ani na televízor ani na mobil.

Petra Jakobyová s MUDr. Smoradkovou

Vďaka doktorke Smorádkovej si vychutnávam každý okamih života

Môj zlomový bod nastal, keď som sa vrátila z dovolenky na ktorej som si zaumienila, že navštívim najlepšiu súkromnú kliniku v Košiciach, aby ma poriadne vyšetrili. Pamätám si, že doktor prišiel s výsledkami, že mám niečo závažnejšie a nie je to astigmatizmus. Táto klinika mi neponúkla riešenie pri ktorom sa mi zrak upraví a ja som mala stále pocit, že musí byť ešte nejaká iná možnosť, ktorá mi vráti zrak. 

Potom, ako mi bol diagnostikovaný keratokonus, začala som hľadať možné riešenia. Narazila som na príbeh dievčaťa z USA, ktorej zrak zachránila implantácia keraringov do rohovky. Vďaka tomu som získala nádej, že aj ja budem zase dobre vidieť. Našla som odborníčku na keratokonus, pani doktorku Smorádkovú, ktorá vykonala viac ako 850 zákrokov a môj sen premenila na skutočnosť a keraringy mi implantovala.

Po operácii som sa najviac tešila výsledkom, ktoré boli fantastické a ten pocit sa nedá opísať. Tešíte sa z úplne všetkého a viete si plánovať svoje životné a pracovné ciele. Veľmi sa teším, že som spoznala pani doktorku Smorádkovú a vďaka tejto skúsenosti si naozaj vychutnávam každý okamih života, ideálne ten strávený s rodinou

Petra Jakobyová s rodinou