Chcem sa objednať

Barbara Bernardi

NeoLASIK / NeoLASIK HD - Očná klinika Neovizia

"Z dovolenky na Slovensku som si odniesla HD zrak"

Barbara by mohla byť vzorom pre všetkých, čo váhajú a rýchle rozhodnutie im brzdí strach. „V práci, v súkromí, v každej oblasti života sa dokážem rýchlo rozhodnúť. Žijem v pohybe a chcem pre seba to najlepšie. Vítam každú zmenu, ktorá ma môže niekam posunúť. Niekto by povedal, že som bláznivá,“ smeje sa Barbara, ktorá má dnes, na druhý deň po operácii, videnie na 120 a 150%. Celý náš tím potvrdzuje, že bláznivá v pozitívnom smere táto príjemná Talianka jednoznačne je.

Barbarina mama sa do Talianska odsťahovala za talianskym manželom ešte pred pôrodom. Od malička tak Barbara vyrastala v Taliansku, no na Slovensko pravidelne cestuje.

„Nad laserovou operáciou som premýšľala už štvrtý rok. Naposledy som bola na vyšetrení vo Verone, ale tamojší oftalmológ mi zákrok pre nestabilnú dioptrickú chybu neodporúčal. Myslím, že na miestnej klinike ešte nemajú femtosekundový laser, ktorý sa dokáže popasovať aj s touto prekážkou. Pred pár dňami som prišla na Slovensko a pri debate s bratrancom Romanom som sa sťažovala, ako neskutočne mi  dioptrické okuliare strpčujú život a slobodu. Zareagoval, že jeho kamarátka MUDr. Adriana Smorádková je skvelá chirurgička a technológie a odborníci v NeoVízii sú na najvyššej svetovej úrovni. Okamžite som sa rozhodla, že ak bude na klinike voľný termín, operáciu podstúpim.“

Termín sme našli a dnes je Barbara druhý deň po laserovom zákroku. „Zrazu cítim takú neopísateľnú slobodu. Ráno som sa zobudila a videla všetko navôkol. Cítim sa odľahčená, voľná, už ma okuliare neobmedzujú pri ničom. Ešte si tú veľkú zmenu uvedomujem akoby zo sna, precitnem možno až v nedeľu, doma v Taliansku. Som len 24 hodín po operácii a vidím úžasne. Cítim toľko nadšeniaHoci som vyskúšala a zaplatila za toľko dioptrických rámov najmodernejších značiek a modelov, neuveriteľne ma obmedzovali. Padali mi a aj tie najpohodlnejšie ma tlačili a spôsobovali bolesti hlavy. Pri 8 – 10 hodinovej práci za počítačom a pri volejbale a fitnese to bol kríž. Navyše na fotkách som si ich vždy skladala. S okuliarmi som to jednoducho nebola ja. So šošovkami to tiež nebola výhra. Stále som žmúrila a oči ma často rezali.“

Z nových očí sa teší aj Barbarin šéf. V spoločnosti na výrobu bio-cestovín a tortelín vykonáva funkciu asistentky, obchod aj marketing. „S novými očami budem ešte presnejšia,“ smeje sa Barbara, ktorá inšpirovala k operácii aj štyri ďalšie kamarátky z Talianska. Na čo sa najviac teší s HD očami? „Verím, že nový ostrý zrak mi pomôže nájsť toho správneho partnera. :-)