Chcem sa objednať

Adam Rišian
zdravotnícky brat NeoVízia Bratislava

NeoLASIK / NeoLASIK HD - Očná klinika Neovizia

"Celý môj život je vďaka novému zraku pohodlnejší"

V NeoVízii milujeme svoju prácu a veríme jej výsledkom. Očné operácie darovali zrak nielen tisíckam našich pacientom, ale aj desiatkam našich kolegov. Do roku 2014 vstúpil s HD očami aj náš kolega Adam Rišian. Všetci sa z jeho dokonalého zraku spolu s ním veľmi tešíme.

Okuliare s – 4,5 dioptriami som nosil od základky. Šošovky som nikdy neskúšal, boli pre mňa pridrahé. Ako študent som na ne nemal peniaze. Už v škole mi však dioptrie do diaľky komplikovali štúdium. Posadili ma do poslednej lavice, odkiaľ som nedovidel na tabuľu. V lete na kúpalisku som neustále hľadal, kam mi ´zmizla´ rodina. Nevedel som identifikovať otca, sestru, mamu. Pred piatimi rokmi som objavil, že existujú laserové operácie. O tom, že sa konečne zbavím okuliarov som však začal uvažovať, až keď som nastúpil do NeoVízie,“ spomína náš kolega Adam.

NeoLASIK HD si ´otestoval´ na pacientoch

Dostatočne dlho som sledoval pacientov na príprave pred laserovým zákrokom. Z operačnej sály vychádzali s úsmevom. Na kontrole na druhý deň prichádzali so slovami, že zákrok bol jedným z najlepších rozhodnutí v ich živote. A po mesiaci ako vymenení, noví, spokojní, sebavedomí. Presvedčili ma pacienti, o ktorých sa na klinike starám, profesionálne laserové metódy a aj fakt, že naša klinika má s operáciami s femtolaserom najdlhšie skúsenosti. Femtolaserom operujeme najviac slovenských pacientov. V neposlednom rade si ma doberali aj kolegovia, ktorí sa vďaka NeoLASIK HD už okuliarov zbavili. Rozhodol som z jedného dňa na druhý."

Mal vôbec pred zákrokom obavy či strach? „.“ Vôbec nie. Naopak, veľmi som sa tešil. Na to, že konečne prvý raz v živote poriadne uvidím. Až na vyšetrení v NeoVízii mi zistili, že som doteraz nosil nevhodné dioptrie, aj preto som mal tak veľmi zhoršené videnie. Na sále som sa cítil skvele, mal som dojem, že celý zákrok trval päť minút. Toľko svetiel a pozornosť  všetkých sa sústredila na mňa, konečne som sa cítil ako na koncertnom pódiu,“ spomína so smiechom na moment zákroku Adam, pre ktorého je hudba jedna z najdôležitejších súčastí života.

 Knihy číta z postele

Ako si užíval svoje HD oči počas vianočných voľných dní? „Celý môj život je vďaka novému zraku pohodlnejší. V autobuse vidím dopredu na zastávky, na Silvestra som konečne videl detailne svetlice, doma vo Svite sme mali aj sneh. Pozoroval som jemnú štruktúru snehových vločiek a bol som prekvapený, aké obrazy dokáže príroda vytvoriť. Na prechádzkach so psom objavujem stále nové nádherné detaily, ktoré mi dovtedy vždy unikli. Každé ráno si uvedomujem, aký zázrak v očnej chirurgii spôsobil femtolaser. Prvé čo vidím, keď otvorím oči, sú knihy v mojej poličke. Pred zákrokom som ich vnímal ako masu zliatu do jednej. Dnes si ráno s potešením čítam z postele aj tie najdrobnejšie nápisy.“  

Poradí pacientom

Na čo s HD očami sa teší najviac? „Naši pacienti pred operáciou prežívajú rôzne pocity – niektorí sa tešia, iní majú obrovský strach či obavy. Teším sa, že vďaka mojim HD očiam im budem vedieť dokonale zodpovedať otázky, opísať detaily zákroku, povzbudiť a upokojiť ich.“ Adama však jeho nové oči potešili aj z „hudobných dôvodov“. „Tento rok v júli idem na Metallicu. Konečne si ten skvelý koncert užijem konečne v HD kvalite.