Chcem sa objednať

Andrea Kuricová
zdravotníčka

 - Očná klinika Neovizia

"V NeoVízii som sa od prvého momentu cítila ako doma. Rodinnú pohodu, láskavosť, priateľskú atmosféru cítiť všade."

V NeoVízii som sa od prvého momentu cítila ako doma. Rodinnú pohodu, láskavosť, priateľskú atmosféru cítiť všade, od recepcie, po chodby až po vyšetrovne,“ hovorí naša pacientka, zdravotná sestra Andrea Kuricová, ktorej sme v 3.-4. štádiu degeneratívneho ochorenia keratokonus implantovali rohovkové prstence, Keraringy.

Keratokonus mi zistili už ako dvadsaťdvaročnej. Žiaden očný lekár mi však nevedel vysvetliť, o čo ide, preto som mu nevenovala pozornosť. Až u nás v zdravotníckom centre v Nitre, v ktorom pracujem, mi primárka očného oddelenia diagnostikovala keratokonus opäť a konečne mi vysvetlila, čo sa pri mojom ochorení skutočne deje.

Hoci u nás v Nitre vykonávame očné zákroky, chirurgii keratokonusu sa nevenujeme. Pani primárka MUDr. Murgašová očného oddelenia mi odporučila, aby som sa zverila do rúk slovenskej odborníčke na liečbu keratokonusu, pani doktorke Smorádkovej z NeoVízie.

Nevidela do diaľky ani na mobil

V každodennom živote nevidela Andrea Kuricová na blízko ani do diaľky. „Stále som sa musela nakláňať, mobil som si držala pár centimetrov od očí, aj pri počítači som sliepnila. Viem, že po implantácii ringov sa celkové videnie vylepšuje do dvoch mesiacov. No už prvý deň po operácii som otvorila oči a prvý krát som zreteľne videla okolo seba na veci, na ktoré som v živote nikdy nedovidela.“

Sladké poďakovanie

„Chcela by som sa poďakovať všetkým mojim kolegom aj mojej šéfke, doktorke MUDr. Eve Dzurillovej. Motivovala ma k zákroku a hoci väčšinu ceny zo zákroku preplácajú v NeoVízii zdravotné poisťovne, zostávajúci doplatok, ktorý si platí pacient sám, uhradila za mňa ona. To je gesto, ktoré sa v dnešnom svete často nevidí. Najviac však chcem poďakovať celému tímu NeoVízie. Som zdravotník a možno o to viac dokážem oceniť, ak vám niekde na klinike vytvoria prostredie, kde vás chytia za ruku, vypočujú a povzbudia vás, zasmejú sa s vami. Kolegyňa od nás z našej nitrianskej kliniky mi upiekla pre celý tím NeoVízie tortu. Je to to najmenšie poďakovanie, za ktoré sa chcem celému kolektívu vrátane úžasnej chirurgičky a ženy MUDr. Adriany Smorádkovej, celého tímu inštrumentárok, Palkovi a všetkým ostatným. Robia svoju prácu s láskou, ľudskosťou a nadšením. Ďakujem, že som mohla byť vašim pacientom.“