Chcem sa objednať

Soňa Stanovská a Paša Smirnof
Vodní slalomári

NeoLASIK / NeoLASIK HD - Očná klinika Neovizia

"Veľakrát sa nám stalo, že Soňa alebo Samuel kvôli zhoršenému videniu mali v celkovom súčte o sekundu menej a to rozhodlo..."

 „Vo finále európskeho či svetového pohára sa mi neraz stalo, že mi jazdu pokazila vypadnutá šošovka. Prilepila sa mi na mihalnice a jazdu som musela dokončiť s neostrým videním,“ spomína talentovaná kajakárka a vodná slalomárka Soňa Stanovská (15).

Vodným slalomom žije celá rodina Stanovských.

Na divokej vode zaváži každý detail. „Môj brat Samuel skončil na Majstrovstvách sveta v Brazílii tiež ako štvrtý. Zlý zrak predtým komplikoval tréningy aj výsledky na majstrovstvách.

Laserovú operáciu očí femtosekundovým laserom podstúpil v NeoVízii v januári 2015. Priamo potom sme odlietali na prípravu na majstrovská sveta a okamžite som uňho spozoroval pozitívnu zmenu vo výkonoch. V slalome ide o desatiny sekundy a na Samuelovi veľmi vidno, ako mu nové dokonalé videnie všetko zlepšilo. 

Po tom, ako sme mesiace sledovali pozitívne vplyvy nových očí na jeho pohodlie a športové výkony sme sa rozhodli, že operáciu podstúpi aj Soňa a syn nášho priateľa z Ruska, Pavel Smirnof.“ prezrádza Sonin a Samuelov otec a tréner v jednej osobe, Miroslav Stanovský, tiež vodný slalomár.

Celý príbeh Soňa a Samuela Stanovských a Pašu Smirnof nájdete TU.