Chcem sa objednať

Eva Manáková
kozmetička

LenSx – laserová operácia PRELEX - Očná klinika Neovizia

"Teším sa, že na dovolenke prečítam desiatky kníh."

Deň po operácii si opäť vidia prečítať cenovky v obchode, vybaviť esemesky či e-maily na smartfóne, vybrať si z jedálneho lístka či prelistovať noviny bez okuliarov na čítanie. 

„Neustále som ich musela hľadať po všetkých možných a nemožných miestach. Obmedzovali ma v každej bežnej činnosti. V jednom kuse som ich musela vyťahovať, nezvládla som si bez nich prečítať ani titulky článkov v časopisoch či cenovky na tovare v obchode,“ spomína na obdobie s okuliarmi na čítanie kozmetička Eva Manáková z Pezinka.

Komplikácie s okuliarmi na čítanie ju priviedli k prečítaniu si článku v týždenníku ŠARM. S okuliarmi na nose so záujmom čítala, ako ich pomocou novej metódy konečne zahodiť.

„Dozvedela som sa, že už aj u nás existuje možnosť pre pacientov, ktorí vidia dobre do diaľky, no po 45. roku života im pribudli okuliare na čítanie. Dohľadala som si informácie na internete a zákrok vyhodnotila ako najlepšiu voľbu vzhľadom na môj stav. Poslala som e-mail pani doktorke a na druhý deň sa mi ozvali z kliniky. Do NeoVízie som prichádzala na sto percent rozhodnutá. Dúfala som len v tom, že očné vyšetrenie potvrdí môj zámer a budem na zákrok ideálny kandidát. Pred zákrokom som mala samozrejme trochu strach. Bála som sa, či nebudem cítiť  niečo priamo počas zákroku, či budem mať oko skutočne dostatočne znecitlivené. Dnes viem, že strach bol úplne zbytočný. Zákrok ani rekonvalescencia skutočne ani trochu nebolí. Sama to nedokážem pochopiť. Veď je to medicínsky zázrak, že vám operácia vráti zrak a pritom vás nič ani trochu neštipne.“