Chcem sa objednať

Ľubica Virágová
programátorka

NeoSMILE 3D - Očná klinika Neovizia

"Som šťastná, že som bola vhodná na NeoSMILE 3D. Bola som rozhodnutá, že chcem to najlepšie."

Cesta sympatickej Košičanky do bratislavskej NeoVízie bola kľukatá. :-) O to viac sa tešíme, že dnes už naplno pracuje so 150%ným videním.

„Pôvodne som chcela navštíviť očnú kliniku v Košiciach. Objednala som sa na vstupné vyšetrenie pred laserovým zákrokom, ktoré na moje zdesenie trvalo iba 45 minút. Keď som sklamaná zo zážitku prišla do NeoVízie, ostala som v prekvapená z obrovského prístrojového vybavenia a môjho vyšetrenia. V Košiciach mi ponúkli mi metódu LASEK, pri ktorej dioptrie odstraňuje excimerový laser, ktorý spaľuje rohovku. O bezbolestných šetrných femtosekundových zákrokoch mi nepovedali. Pomaly týždeň po zákroku by som strávila v bolestiach, navyše mi v NeoVízii povedali, že pri mojich dioptriách je už metóda výlučne excimerovým laserom doslova nevhodná,“ prezrádza Ľubica. „Som šťastná, že som bola vhodná na NeoSMILE 3D. Bola som rozhodnutá, že chcem to najlepšie.“

 Dôležité vyšetrenie v rozkvapkaní

Sme radi, že nabrala odvahu cestovať na druhý koniec Slovenska.  V NeoVízii výnimočne dbáme na kvalitu a precíznosť vstupného vyšetrenia pred operačným zákrokom. Vďaka vyšetreniu s rozšírenou zrenicou zistíme, či pacient netrpí sivým zákalom, extrémnymi sklovcovými zákalmi alebo krvácaním do sklovca. Bez vyšetrenia v rozšírenej zrenici vidíme len 30% vnútroočného priestoru. Počas vyšetrenia v cykloplégii dočasne paralyzujeme akomodačný zaostrovací očný sval, vďaka čomu dokážeme odhaliť pravú dioptrickú hodnotu. 

„Veľmi ma prekvapilo, ako je všetko zorganizované a ako to v NeoVízii dokonale funguje. Celý tím vrátane mojej ošetrujúcej lekárky doktorky Smorádkovej a primára bol výnimočne profesionálny, ľudský a príjemný. Pamätám si na prvé sekundy priamo po SMILE.  Primár mi hovorí, že ešte chvíľu budem vidieť rozmazane. Bola som  veľmi prekvapená, pretože už pár minút po operácii bolo moje videnie takmer dokonalé.