Chcem sa objednať

Andrea Sabová
herečka nitrianskeho divadla

NeoLASIK / NeoLASIK HD - Očná klinika Neovizia

"Hovorím si: Wow, aké úžasné je vidieť tento svet!"

„Celý môj ´dioptrický´ život som nosila výlučne kontaktné šošovky. Pri hraní a cestovaní mi však robili šialené problémy. Pri ceste na festival do Číny som strávila dlhé hodiny v lietadle a oči si to odniesli. Bolo hrozné neustále si ich nasadzovať a vyberať špinavými rukami. Často som kvôli nim  mávala zápaly. Minulé leto sme sa so spolužiakmi a kolegami z nitrianskeho divadla  vybrali pešo po stopách Júliusa Satinského z Bratislavy do Košíc. Putovali sme s ruksakmi, bývali sme v stanoch a v tých podmienkach som si neustále opakovala aké by to asi bolo, keby ma neotravovali kontaktné šošovky. S hrôzou som si predstavovala, keby nás v noci prepadol medveď či niekto iný, že ja by som vôbec nevidela, čo sa okolo mňa deje.

K tomu si pripočítajte prašné prostredie v divadle a bolo to tu: začala som premýšľať o laseri,“ spomína na obdobie spred pár rokov sympatická usmievavá herečka  nitrianskeho divadle Karola Spišáka, ktorá hosťuje aj v SND.

Operácia je ako Disneyland

„Počas premýšľacieho procesu som dostala slušnú reklamu a zarobila si peniaze na laserový zákrok NeoLASIK HD s femtosekundovým laserom. Pred vyšetrením je nutné niekoľko dní nenosiť kontaktné šošovky. Nemala som dokonca ani dioptrické okuliare, musela mi jedny požičať kamoška.“

Pred samotným zákrokom mala strach. „Bála som sa poriadne. V živote som na žiadnej operácii nebola,  len raz mi vyberali znamienko.  Celá operácia ma však prekvapila svojou bezbolestnosťou a príjemným prostredím. Na operačnej sále som sa cítila ako v Disneylande. Držala som v rukách opicu, veľmi poctivo som ju škrtila. Fotku z operácie som prvé týždne nadšene ukazovala všade po divadle. Zrazu sa chcú operovať aj všetci tí, ktorí nemajú žiadne dioptrie. Keď aj moji kolegovia natočia reklamy, prídu si spraviť oči. Celý tím počnúc úžasnou diagnostikou u mojej pani doktorky MUDr. Miriam Záhorcovej až po primára MUDr. Piovarčiho, ktorý ma operoval, bol fantastický. :-),“ smeje sa Andrea, ktorú okrem sérií kabaretov, predstavení Chrám matky Božej v Paríži, Tak sa na mňa prilepila či Skrotenie zlej ženy v Slovenskom národnom divadle uvidíte od marca 2014 aj v novom televíznom seriáli TV JOJ ´Ochrancovia´.

Večer v deň operácie už hrala v divadle

Už večer v deň operácie som hrala predstavenie. Povedala som si, že to zvládnem. Ráno som podstúpila zákrok a večer som si odohrala predstavenie v divadle. Pani doktorka Záhorcová mi však dala šošovky, aby sa mi do očí nedostal prach a všetko som zvládla na výbornú. Hrala som v uvoľnenom  kabarete Brechtovu múzu. Z laserovej operácie mám pocit vďačnosti. Keď večer zaspávam, uvedomujem si,  že vidím. To je geniálny pocit. Prvý večer som od vzrušenia nedokázala ani zaspať. Prežívala som euforický stav toho, že všetko vidím a z toho sa mi nechcelo vôbec spať. Dnes prežívam neuveriteľný komfort pri šoférovaní a pri športe. Najviac sa teším na leto, keď si budem môcť konečne s HD rakom a slobodne skočiť do vody. Aj dnes si stále občas len tak poviem: Wow, je to úžasné vidieť. Keď si predstavím, aká bola minulosť, prežívam super radostné pocity.“