Chcem sa objednať

Daniela Višňovská (53)
signalistka na železnici

Sivý zákal - Očná klinika Neovizia

"Rozhodla som sa pre NeoVíziu, lebo pacientom ponúka najviac možností."

Diagnózu sivého zákalu mi zistili v apríli 2013. Okrem zhoršeného videnia, ktoré zákal spôsobil, som štyridsať rokov nosila okuliare do diaľky. Keď som sa dozvedela, že ma zákrok neminie, všetko som si okamžite naštudovala na internete. Rozhodla som sa pre NeoVíziu, lebo pacientom ponúka najviac možností. Vybrala som si multifokálnu šošovku. Išlo predsa o moje oči a keď už operácia sivého zákalu, chcela som sa jednou ranou zbaviť aj všetkých súčasných a budúcich dioptrií. Doplatok za multifokálnu šošovku som neriešila. Aj okuliare, tobôž multifokálne, stoja nehorázne sumy. V porovnaní s tým sa implantácia multifokálnych šošoviek skutočne vyplatí.

Okuliare mi najviac prekážali v zime, v daždi a pri práci signalistky na železnici  a práci poštárky. Poštu som vozila za každého počasia na bicykli, viete si asi predstaviť, že okuliare boli obrovitánskou prekážkou.Najviac jej však zdvíhali tlak v zrkadle. Poviem úprimne, neznášala som ich, vyzerala som v nich úplne príšerne. Celý život som ich túžila zahodiť. Doslova som neznášala akékoľvek rámy. Vyberala som si čo najmenej nápadné, len čisté sklá, aby ich bolo na mne vidieť čo najmenej. 

Vyšetrenie aj operáciu mi spríjemňoval super kolektív. Počas neho ani po ňom ma skutočne nič nebolelo. Hoci som verila informáciám o bezbolestnosti na webstránke, aj tak som bola prekvapená, ako rýchlo a bez komplikácií všetko prebehlo. Ako hodnotím môj zákrok v NeoVízii? Tisícpercentne!