Chcem sa objednať

Martin Ždímal (32), Bratislava
implantácia fakických šošoviek

Vnútroočné fakické šošovky - Očná klinika Neovizia

""

Pred 7 rokmi ako 25-ročnému sa zastavili dioptrie na čísle -12 !!! Keď som pred Vianocami opäť pri futbale dostal loptu medzi oči a bol som 2 týždne odstavený od práce, športu i osobného života a čakal som na nové okuliare, rozhodol som sa, že na operáciu pôjdem. A po nešťastní sa na mňa usmialo aj šťastie. Dostal som sa na petržalskú Očnú kliniku NeoVízia.

O prístupe ľudí v Neovízii, kde som bol operovaný, by som mohol napísať samostatnú kapitolu. Sú to všetko profesionáli s ľudským prístupom. Veľmi mi to psychicky pomohlo a tak som vo februári 2013 podstúpil laserovú refrakčnú operáciu očíimplantáciou vnútroočnej fakickej šošovky. Samozrejme, že som mal obavy, keďže som na moje oči veľmi citlivý a bál som sa všetkých možných rizík. Tesne pred operáciou mi pán primár sľúbil, že to bude trvať 5-10 minút – a naozaj, po chvíli strávenej na operačnom sále som už oddychoval vonku. Operácia bola veľmi rýchla a prakticky bezbolestná. Taktiež rekonvalescencia bola bezproblémová. Som celému personálu Neovízie veľmi vďačný – pomohli mi splniť môj dlhodobý sen. Nenosím okuliare!!!! Konečne môžem športovať bez rizika a strachu. Môžem nosiť slnečné okuliare, ktoré chránia moje oči v lete a najmä pri šoférovaní. A záruka mojej spokojnosti? Po mne sa išiel prihlásiť na operáciu aj môj otec.

Keby som to bol vedel, tak už idem na operáciu dávno. Ale som aj teraz šťastný a prajem všetkým ľuďom odvahu, ktorú som ja tak dlho hľadal, aby išli hlavne na vyšetrenie, na ktorom sa všetko dozvedia a rozhodnú sa určite pre operáciu.“