Chcem sa objednať

Henrich Krejča
novinár, cestovateľ

NeoLASIK / NeoLASIK HD - Očná klinika Neovizia

"„Som milovníkom mora. Vidieť to, čo sa deje pod hladinou, bolo pre mňa vždy problémom. More som vnímal ako modrastý celok bez života. Celý život som si musel dávať dioptrické okuliare pod potápačské. Strašne mi zavadzali. Pohľad do hlbín nebol stopercentný. Často sa mi pod ne dostala voda a bolo zle. Nesmierne sa teším na to, ako sa ponorím prvý raz si vychutnám pestrofarebný život v morských hlbinách.“ "

„S pribúdajúcim vekom sa mi stávalo, že som si ráno nedokázal spomenúť, kam som večer  okuliare odložil. Neraz som kvôli tomu presúval stretnutia. Nemohol som bez nich sadnúť do auta, šoférovať či nerozoznať človeka čakajúceho v kaviarni. Doma mám veľa artefaktov zo sveta. Často som si okuliare založil niekam medzi ne a ako mátoha prehľadával africké skulptúry, ktoré ich mohli skryť. Obmedzené zorné pole ma trápilo najmä pri šoférovaní.

Lekári ma upozorňovali, že tento stav sa môže iba zhoršovať. Nakoniec by som videl horšie do diaľky aj do blízka. Nad laserovou operáciou som v minulosti rozmýšľal, vždy však zvíťazilo puto k okuliarom, ktoré som z nosa tridsať rokov nezložil. Nedokázal som si predstaviť, ako budem vyzerať. Nikdy som dokonca nevyskúšal ani kontaktné šošovky. S okuliarmi alebo bez, krajší už samozrejme nebudem. Pre operáciu som rozhodol z praktických dôvodov. Pre každého cestovateľa sú totiž dioptrické okuliare obrovskou prekážkou.“ 

„Pred zákrokom som cítil rešpekt aj strach. Hoci mám v rodine a medzi priateľmi veľa lekárov, ich návšteve v ambulanciám sa radšej vyhýbam.  Laserová operácia očí bola mimoriadnym prípadom. Dobré meno NeoVízie a jej lekárskeho tímu zvíťazilo. Samotný zákrok bol bezbolestný a ubehol bleskovo. Na operačnej sále som strávil desať minút. Primár Piovarči so mnou neustále hovoril. Krok po kroku mi vysvetľoval, čo sa so mnou deje. Je úžasné, že počas zákroku môžete v rukách stískať plyšovú opicu. Výborný psycho ťah. Okamžite po zákroku som cítil rozdiel v kvalite videnia. Hoci prvé hodiny som svet vôkol seba vnímal ako cez vodný film, popoludní v deň operácie som už videl bezchybne."