Chcem sa objednať

MUDr. Radovan Piovarči
primár Očnej kliniky NeoVízia

NeoLASIK / NeoLASIK HD - Očná klinika Neovizia

"Mne život okuliare komplikovali a som veľmi rád, že som NeoLASIK HD podstúpil. Patrí k najlepším rozhodnutiam môjho života."

V NeoVízii veríme tomu, čo robíme. Viac ako 20 našich lekárov, optometristov, sestier a recepčných podstúpilo laserové odstránenie dioptrií metódou NeoLASIK HD. Primár MUDr. Radovan Piovarči sa najnovšou laserovou metódou zbavil okuliarov v roku 2010.

20. októbra 2011 ubehol presne rok, odkedy som podstúpil laserovú operáciu odstránenia dioptrií metódou NeoLASIK HD. Rok je presne doba, počas ktorej som mohol všetky momenty s novými očami prežívať prvý krát. V deň operácie som zažil obrovský skok zo zlého videnia na výborné. Nastal náhle, v nasledujúcich týždňoch sa mi videnie už len veľmi jemne dolaďovalo. Musím priznať, že prvé dni som neveril tomu, že vynikajúce videnie je skutočne realitou. Každé ráno, keď som sa zobudil, som kontroloval pravé a ľavé oko na displeji hodiniek a zisťoval, či mám nový ostrý zrak stále funkčný:-).
Okuliare som nosil 25 rokov, pre operáciu som sa rozhodoval ostatných desať. Keď som už bol odhodlaný, priniesli sme na Slovensko najmodernejšiu metódu NeoLASIK HD. A bolo rozhodnuté. Dôležité bolo pre mňa, že je bezbolestná a neprináša vymeškanie z práce.
Nové oči veľmi pomáhajú aj pri práci chirurga. Moji pacienti si vážia to, že som absolvoval operáciu, ktorú sám ponúkam. Je to pre mňa obrovská pomôcka. Pýtajú sa ma na detaily, na ktoré by som im iba ako chirurg nedokázal odpovedať. Vďaka tomu, že som NeoLASIK podstúpil, im viem aj z pohľadu pacienta presne opísať, čo budú počas zákroku cítiť a upokojiť ich, ak majú strach. Navyše, cítim aj väčšie pohodlie pri pozeraní do okuláru mikroskopu. Pri nosení okuliarov to bolo komplikovanejšie, vždy som si ich pred prácou s mikroskopom musel dôkladne čistiť, neraz sa mi dioptrické sklá navyše poškriabali či odreli. Vďaka NeoLASIKu sa tento problém úplne stratil.
Je pravda, že medzi očnými lekármi je veľmi málo takých, čo nosili okuliare a rozhodli sa pre operáciu. Ťažko povedať, čo je príčinou - či ide o strach alebo konzervativizmus. Voľba operácie často závisí od toho, do akej miery nám okuliare prekážajú. Mne život komplikovali a som veľmi rád, že som NeoLASIK podstúpil. Patrí k najlepším rozhodnutiam môjho života."


mqdefault mqdefault