Chcem sa objednať

Ing. Janeta Haas
riaditeľka pre bankopoistenie

Sivý zákal - Očná klinika Neovizia

"Operácia prvého pravého oka prebehla bleskovo a bez problémov. Okamžite po ňom som však videla a vidím geniálne."

Janete Haas diagnostikovala sivý zákal pred tri a pol rokmi vrámci povinnej pracovnej zdravotnej prehliadky jej očná lekárka. „Bola som si stopercentne istá, že sa zmýlila. Nemala som predsa žiadne ťažkosti. Nenosila som dioptrické okuliare a na sivý zákal sa neliečil nikto z našej rodiny."
O dva roky neskôr však začala cítiť, že jej oči už nie sú úplne v poriadku. „Sivý zákal evidentne ´dozrel ´. Pravé oko ma trápilo viac. Začala som pociťovať nedostatky videnia. Ráno a za zlého osvetlenia mi robilo problém niečo prečítať a dovidieť na mobil. Na slnku som strácala orientáciu a nepomáhali ani najtmavšie kvalitné slnečné okuliare. Pri vode som nemohla ani prelistovať časopis. Známych, ktorí ma pozdravili z diaľky som nerozoznala, pretože som videla len ich kontúry, nie však detaily tváre. Všetko bolo akoby zahmlené, akoby som sa dívala cez mliečne sklo. Kontaktovala som viaceré zariadenia. Najlepšie referencie som dostala na NeoVíziu, a tak som našla ´svoju´ kliniku," spomína na výber Slovenka, ktorá spolu s rodinou žila a pracovala dlhé roky v Nemecku.
„Operácia prvého pravého oka prebehla bleskovo a bez problémov. Na ľavom bolo poškodenie vážnejšie. Zákrok trval o niečo dlhšie. Okamžite po ňom som však videla a vidím geniálne."
S novou vnútroočnou šošovkou Acrysoft IQ Restor žije už pani Haas takmer rok. „S rodinou pravidelne cestujeme do zahraničia. So sivým zákalom som v aute vôbec nevidela na orientačné tabule. Dnes môjmu ostrému zraku neunikne nič. Dokonca geniálne vidím aj v lete na slnku a pri vode môžem konečne jasne čítať. A to všetko bez dodatočných dioptrických okuliarov na čítanie. Nepotrebujem ani okuliare na diaľku."