Objednajte sa Opýtajte sa

Obrazom riadený navigačný systém VERION

VERION Image Guided System od americkej spoločnosti Alcon zásadným spôsobom zlepšuje výsledky operácií sivého zákalu a implantácie torických aj multifokálnych vnútroočných šošoviek.

Táto nová navigačná technológia presne zmeria očnú chybu a vypočíta ideálnu korekciu chyby pomocou vnútroočnej šošovky. Následne na operačnej sále projektuje VERION priamo na pacientovo oko navigačné línie, pomocou ktorých chirurg umiestni implantovanú šošovku do oka s úplnou presnosťou.

 

Na základe presných diagnostických meraní dokáže VERION vypočítať ideálnu korekciu dioptrickej chyby aj astigmatizmu pomocou vnútroočnej šošovky.

Namerané dáta VERION počas operácie odosiela priamo do mikroskopu na operačnej sále a naviguje chirurga pri implantácii šošovky. Minimalizuje tak možnú odchýlku pri implantácii umelej šošovky.

 

Obrazom riadený navigační systém VERION

 

VERION sa skladá z dvoch častí: referenčnej jednotkydigitálneho markeru.

Referenčná jednotka VERION vykonáva kľúčové diagnostické merania vrátane:

  • Keratometriu, teda zakrivenie rohovky
  • Pozíciu a priemer limbu čiže hranice, kde rohovka prechádza do nepriehľadnej sféry 
  • horizontálnu vzdialenosť od limbu k limbu
  • pupilometriu, teda meranie priemeru zrenice
  • optické osi oka
  • odchýlky od optickej osi

 

Referenčná jednotka súčasne sníma digitálny obraz pacientovho oka vo vysokom rozlíšení a zachytáva cievy, orientačné body v limbu a dúhovke. Vytvára tak jedinečný "odtlačok oka."

 

VERION Image Guided System od americkej spoločnosti Alcon

 

Digitálny marker VERION je pripojený k chirurgickému mikroskopu na operačnej sále a priamo na pacientovo oko projektuje ideálne vedenie rezu, umiestnenie otvoru v prednom puzdre šošovky, umiestnenie implantovanej šošovky do optickej osi ako aj presnú korekciu astigmatizmu.

Použitie obrazom riadeného navigačného systému VERION významným spôsobom zlepšuje pooperačné výsledky u všetkých implantovaných šošoviek, obzvlášť pri multifokálnych a torických šošovkách.

konzultace