Chcem sa objednať

Jasnejší a bezstarostnejší život v dioptrických okuliaroch

12.11.2013

Módny dizajn, vhodné farby dotvárajúce našu osobnosť a samozrejme značku, ako vyjadrenie nášho spoločenského statusu. Okrem týchto viditeľných estetických požiadaviek, majú okuliare v prvom rade  garantovať zodpovedajúce optické vlastnosti, ktoré spríjemňujú ich nosenie a znižujú nároky na čistenie. Zároveň je dôležité aby dlhodobo garantovali kvalitu videnia v nezmenenej forme a pôsobili nenápadne aj pre naše okolie. Jednoducho povedané, každý deň v okuliaroch musí byť jasný a bezstarostný.


Riešením pre zachovanie dlhodobého krištáľového videnia je zušľachtenie okuliarových skiel špeciálnou integrovanou vrstvou Carbo Purit®, ktoré prináša na trh slovenský výrobca a distribútor okuliarových skiel Sagitta. Nová špeciálna vrstva Carbo Purit® chráni vaše okuliare pred nežiaducimi vplyvmi, ktoré môžu znižovať komfort videnia a ich životnosť. Carbo Purit® je krištáľovo čistý a kryštálovo odolný.

Materiály, ktoré sa dnes väčšinou využívajú pri výrobe dioptrických skiel do okuliarov, sú ľahké, netrieštivé, ale majú vyšší reflexný činiteľ svetla a nižšiu povrchovú tvrdosť. V dennej praxi to znamená, že vznikajúce odrazy na ploche skiel obmedzujú náš jasný pohľad na svet a naopak rušia pohľad do našich očí. Nižšia povrchová tvrdosť skiel zapríčiňuje rýchle opotrebenie optických plôch, ktoré sú vystavované častému čisteniu. Znečisteniu prachovými časticami, potom a mastnotami z pokožky sa pri manipulácii s okuliarmi v dennej praxi ubránime len obtiažne.


Markantným prínosom pre zachovanie dlhodobej kvality skiel okuliarov je zušľachtenie  špeciálnou integrovanou vrstvou Carbo Purit® od Sagitty. Táto vrstva v sebe integruje 4 aktívne a pasívne vlastnosti. Povrchové tvrdenie. Antireflexný účinok. Antistatický účinok. Oleofóbny  účinok. Všetky tieto účinky vykazujú dlhodobú stabilitu pri bežnej dennej záťaži, ktorej sú okuliare pri používaní vystavované.

Celý článok níjdete na: 

http://www.zive.sk/spravy/carbo-purit-jasnejsi-a-bezstarostnejsi-zivot-v-dioptrickych-okuliaroch/sc-30-a-312853/default.aspx

glasses.jpg