Chcem sa objednať

Ženský web: Očná lekárka Petra Schreinerová bola ONLINE!

29.10.2013
Až deväťdesiat percent pacientov považuje okuliare za svoj najväčší hendikep. Niekedy spôsobujú až pocit menejcennosti. Obmedzujú ich aj vo veciach, ktoré s okuliarmi vôbec nesúvisia. Máte problém so svojimi očami? Chcete sa zbaviť okuliarov? Viete, ako prebiehajú laserové operácie očí? 
 
Pekný deň prajem, som veľmi rada, že môžem byť ONLINE a poradiť vám. Teším sa na otázky.
 
 
 
lýdia Banská Štiavnica
rada by som sa objednala osobne, velmi prosím kedy???
 
 
Dobrý deň, samozrejme, môžete sa objednať priamo cez recepciu – napríklad e-mailom na info@neovizia.sk alebo zavolajte na  +421 911 345 110 / +421 911 345 120. Budeme sa na Vás tešiť. 
 
 
 
Jarmila, Hlohovec
Dobrý. Laserovú operáciu očí možno vykonať pri ďalekozrakosti či krátkozrakosti? Koľko dioptrií odstráni? Vďaka, Jarmila z HC
 
 
Dobrý deň, pri metóde s použitím femtolaseru (metódy NeoALSIK HD, femtoLASIK basic) odstraňujeme ďalekozrakosť (zhoršené videnie na blízko) do výšky + 3 dioptrie a krátkozrakosť (zhoršené dioptrie do diaľky) do výšky – 13 dioptrií. Pri metódach PRK / LASEK na našej klinike odstraňujeme len nižšie diotrie od 0 do – 4. Vyššie či extrémne vysoké dioptrie riešime vnútroočnou operáciou ,napríklad implantáciou fakických vnútroočných šošoviek. 

 

Mária z Bratislavy
Dobrý deň, bola by operácia membrány preretine riziková, ak mám 13 dioptrií a 2 cylindre a retina je poznačená krátkozrakosťou?
 
 
Pekný deň. Epiretinálna membrána je indikovaná na operáciu pri výraznejšom zhoršení zrakovej ostrosti a zhoršení nálezu na OCT (optická koherentná tomografia). Pokiaľ vás lekár na túto operáciu indikoval, treba ju realizovať aj pri výške vašich dioptrií. 
 
 
 
Mária Senec
Dobrý deň, známa ma 23 rokov a od detstva ma lave oko tupozrake/strabismus/co ju velmi trapi,moze sa to dajak odstranit?Dakujem.
 
Dobrý deň. Závisí od výšky vašej tupozrakosti, ale v súčasnosti už poznáme aj metódy riešenia tupozrakosti. Objednajte sa u nás na špeciálne vyšetrenie (refrakčný vstup). Na základe tohto vyšetrenia vám budeme vedieť navrhnúť ďalší postup. 

 

Mima, TO
Ako dlho trvá rekonvalescencia po laserovej operácii? Ďakujem.
 
Dobrý deň. V deň laserovej operácie má pacient minimálny pocit cudzieho telesa v oku počas troch hodín po operácii. Následne je oko bez bolesti a videnie ako s okuliarmi. Na druhý deň po operácii je pacient schopný sa zaradiť do bežného života. 
 
 
Jarka, Bratislava
Dobrý deň, zvažujem operáciu očí laserom, mám - 3 dioptrie, ale mám chaos, každá klinika ponúka iné. Ako sa rozhodnúť?
 
Pekný deň, vaša dioptrická chyba je najvhodnejšia na korekciu femtosekundovým laserom (Neolasik HD), ktorým naša klinika disponuje. Je to metóda najpresnejšia, najšetrnejšia a urýchľuje aj pooperačné hojenie. 
 
 
Barbora, Trenčín
Pekný deň, dcérka má 5-tky dioptrie, mozu sa laserove operacie robit aj detom? Nie je to nebezpecne?
 
Dobrý deň, samozrejme, na našej klinike vykonávame laserové operácie pomocou femtosekundového laseru aj u detí nad 10 rokov. Priebeh operácie je totožný s priebehom u dospelých pacientov. Pred rokom 2009, keď na Slovensku bolo možné podstúpiť iba laserovú operáciu metódou PRK / LASEK (použitie iba excimerového laseru), nebolo možné operovať deti do 18 rokov. Dnes vďaka novej metóde s použitím femtolasera (NeoLASIK HD, femtoLASIK basic) je operácia šetrná, bezbolestná a vhodná aj pre detských pacientov. Dieťa musí absolvovať kompletné predoperačné vyšetrenie rovnako ako dospelý. Musí spĺňať všetky medicínske kritéria, byť psychicky aj fyzicky zrelé. Vždy sledujeme, či snaha zbaviť sa okuliarov prichádza od dieťaťa alebo jeho rodiča. Pokiaľ dieťa samotné operáciu nepotrebuje, nezrealizujeme ju. 
Službu urobia aj kontaktné šošovky, ale sú zbytočne drahé a ich nosenie so sebou vždy prináša riziko. Pri detských pacientoch je faktor sebavedomia ešte dôležitejší. Najčastejšie dôvody, pre ktoré zbavujeme dioptrií laserom aj deti od 10 rokov, je šport a psychika. Niektorým sa ešte aj dnes v škole posmievajú, alebo sa s okuliarmi nedokážu jednoducho stotožniť. Práve v týchto prípadoch sa vždy tešíme, keď k nám malý pacient príde na pooperačnú kontrolu a je ako vymenený. Jeho pocit sebavedomia sa môže zvýšiť až o sto percent. Ľudská psychológia je v tomto smere veľmi zaujímavá. Bežne vidíme, ako sa z tichého dieťaťa stáva sebavedomý malý človiečik a nový zrak mu od základov pozitívne mení život. Nedávno sme operovali jedenásťročnú Rebeku, ak by ste chceli, tu nájdete jej príbeh: http://www.neovizia.sk/aktuality/616-rebeka-11-po-neolasiku-hd-tesim-sa-na-novy-zivot-bez-ramov/ 
 
Diana, Trenčín
Pekný deň. Je pravda, že mrkva je dobrá na oči? Ako inak sa dajú chrániť? Vitamíny, okuliare a podobne??? Ďakujem.
 
Dobrý deň, s mrkvovou otázkou ste ma potešili. Ľudia si často myslia, že keď budú jesť dostatok mrkvových jedál, okuliare potrebovať nebudú. S dioptrickými chybami oka však konzumácia mrkvy vôbec nesúvisí. Mrkva je bohatá na vitamín A (podobne ako mlieko, syr, vajíčka), ktorý vyživuje sietnicu. Nepriamo tak pomáha kvalitnému vnímaniu zrakového vnemu na sietnici. Podobnú službu nám robia aj ďalšie zrakové farbivá (flavonoidy, zeaxantín a luteín nachádzajúce sa v zelenej listovej zelenine a v kukurici). Tiež nenasýtené Omega 3 mastné kyseliny v rybom oleji. Je dobré jesť starvu bohatú na tieto pokrmy. V prvom rade by som však chcela pripomenúť dôležitosť očných preventívnych prehliadok. Väčšina očných diagnóz nemá totiž v počiatočnom štádiu žiadne príznaky. Očná preventívna prehliadka odhalí neraz diagnózy, o ktorých pacient ani netuší  - sivý a zelený zákal, keratokonus - degeneratívne ochorenie rohovky, prípadne začínajúcu cukrovku. Ľudia si väčšinou myslia, že jediným ochorením oka je nutnosť nosenia okuliarov. Oko však postihuje množstvo iných ochorení, ktoré v počiatočnej fáze nesprevádzajú žiadne príznaky - začervenanie, bolesť, zhoršovanie videnia. Pacient si ich nemá šancu všimnúť, zbadá ich až v pokročilejšom štádiu, kedy je už liečba zložitá. 
 
Celý článok nájdete na: http://www.zenskyweb.sk/ocna-lekarka-petra-schreinerova-bola-online