Chcem sa objednať

Ženský web: Herec Ivan Letko bol ONLINE!

14.08.2013
Dedo Zoli. Tak sa volá postava, ktorú herec Ivan Letko stvárňuje v obľúbenom markizáckom seriáli Búrlivé víno. Hrá po boku kolegyne Evy Rysovej, s ktorou už aj v minulosti tvoril niekoľko hereckých párov. V minulosti si zahral aj v seriáli Odsúdené alebo humornom sitkome Kutyil s.r.o. Jeho filmografia je skutočne bohatá, stačí spomenúť Živý bič, Tanec nad plačom či film Štipku soli a mnohé ďalšie. V súkromnom živote sa pán docent Ivan Letko venuje aj vyučovaniu budúcich hercov na VŠMU a konzervatóriu. Jeho dcéra Hana Gajdošová-Letková je takisto herečkou a pedagogičkou. Nedávno si obľúbený herec ľahol pod laser, a tak sa zbavil sivého zákalu. Viac informácií nájdete TU.
 
 
Želám vám všetkým krásny, slnečný, ale nie príliš horúci deň. Sedím tu v príjemnej spoločnosti dvoch dám a teším sa na vaše otázky.
 
Nikoleta
Otázka:
Dobrý deň prajem,ja nemám otázku iba Vám chcem zaželať všetko dobré v živote!Pozdravujem Vás a prajem Vám ešte Krásny zvyšok dňa
 
Milá Nikoletka, taký krásny deň vám samozrejme zo srdca želám aj ja a som rád, že ste si na mňa spomenuli.
 
 
Jana, Bratislava
Otázka:
Pán Letko, mnohí by sa v tomto veku neodvážili na operáciu očí. Ako vám zákrok zmenil život? Vidíte inak ako pred operáciou?
 
Pravdaže vidím inak. Vidím svet jasnejší a chcem veriť, že aj krajší. Myslím si, že samotný zrak veľmi pôsobí na celkový stav človeka, a preto aj tie ďalšie moje neduhy zdravotné sa mi zdajú menej závažné. 
 
 
Magdaléna Hrnčárová Hlohovec
Otázka:
Pán Letko, chcela by som sa spýtať, či občas navštevujete svoje rodné mesto Hlohovec a Vaše spomienky na " Frašták "
 
Táto vaša otázka ma mimoriadne potešila, pretože Hlohovec zostáva v mojom srdci naďalej, ba povedal by som, že stále, pretože spomienky na detstvo a mladé roky, ktoré som tam prežil nemôžu vymiznúť. Boli to chvíle krásne, no samozrejme niekedy aj ťažšie momenty, ktoré som tam musel prežiť a veľmi, veľmi rád sa tam vraciam vždy, keď mám príležitosť alebo voľný čas. Chodím do rodičovského domu, kde žije a samotný dom opatruje moja sestra Babi. 
 
 
Dominika, Bratislava
Otázka:
Rada by som sa opýtala, čo máte spoločné s dedom Zolim a koho ste si z hereckých kolegov z Búrlivého vína obľúbili najviac.
 
S dedom Zolim mám spoločný vek. Inak túto postavu veľmi rád stvárňujem, pretože má v sebe duchaplnosť, lásku, nadhľad a myslím si, že na svoje vek celkom inteligentné pohľady na svet. Rozumiem si prakticky so všetkými kolegami a mimoriadne so svojou partnerkou Evkou Rýsovou, s ktorou som odohral desiatky zaujímavých postáv vrátane ľúbostných. Obdivujem herectvo nadanej Nelky Pociskovej a Moniky Hilmerovej, ich prirodzenosť, ale samozrejme aj krásu. 
 
 
mimi, Ladce
Otázka:
Máte rád mladých hercov a dávate im šancu ?
 
Samozrejme, že mám rád mladých hercov. Obdivujem ich prirodzený talent, i keď si myslím, že im chýba trošku viac pokory, ktorú sme mali my voči starším kolegom. Šancu som im dával, pokiaľ som bol aktívny pedagóg na VŠMU na konzervatóriu, teraz to všetko závisí už len od režisérov, ktorí s nimi spolupracujú.
 
 
Daniela, Bratislava
Pekný deň, na VŠMU učíte, našli by ste v terajších študentoch novú generáciu hercov tipu Ivan Mistrík, Emília Vášaryová a pod.?
 
Na VŠMU už neučím (za tie dlhé roky bolo toho už naozaj dosť) a myslím si, že nám v niektorých hercoch vyrastá celkom zaujímavá nová herecká garnitúra. Myslím si, že súdny divák to vie určite ohodnotiť, keď sa pozerá na tie lepšie seriály a filmy zo slovenskej produkcie, ktorých je však veľmi, veľmi málo.
 
 
Tomas,Púchov
Otázka:
Dobry den,k herectvu ste sa dostali úplne nahodou,alebo ked ste boli malí ste chceli byť herec??
 
K herectvu som sa dostal dá sa povedať zákonite a prirodzene. Moja prvá rola bol trpaslík ešte na Ľudovej škole v Hlohovci, potom som sa na gymnáziu cez rôzne akadémie a večierky dostal k rôznym postavičkám, neskôr sme si na gymnáziu založili vlastný amatérsky krúžok, ktorý som viedol. Zároveň ma oslovili ochotníci v meste na spoluprácu. Postupne sa mi táto práca zapáčila a prihlásil som sa na talentové skúšky na VŠMU, ktoré som úspešne zabsolvoval. V ročníku, ktorý viedol legendárny Andrej Bagar a neskôr František Dibarbora, som sa stretol s napríklad so Števom Kvietikom, Ivanom Rajniakom, Evkou Rýsovou...
 
 
Jarmila, Hlohovec
Otázka:
Ešte jednu otazku by som sa chcela spytat... akym zalubam sa venujete vo volnom case? Pozdravujem. Jarmila
 
Kedysi som sa venoval filatelii, dnes už sa venujem len trošku záhrade a veľmi intenzívne svojmu psíkovi. Je to čierny ruský teriér a volá sa Oxana. 
 
 
 
Bea, BA
Otázka:
Pekný deň. Hráte v Búrlivom víne, máte radi víno aj v skutočnom živote? A aké vám viac chutí? Biele alebo červené?
 
Vaša otázka sa mi veľmi páči. Vždy som mal rád dobré víno. Uprednostňoval som biele, ale teraz som prešiel na víno červené, ale vo veľmi malom množstve, pretože moje srdce mi nedovolí konzumovať také množstvo, aké som bol schopný v minulosti, čo je prirodzené a myslím si, že aj správne.
 
 
Janko, Malacky
Otázka:
Čo vám nalievajú v Búrlivom víne do pohárov? Niekedy to ako víno ani nevyzerá... :) Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň. J.
 
Milý Janko. V pohároch nemáme žiadne víno, ale ríbezľový mušt. A ak to nevyzerá ako víno červené, ľutujem, ale za to ja nemôžem. :) Na vine sú asi rekvizitári. 
 
 
Zuzana, Poprad
Otázka:
Pán Letko, vždy ste boli veľký gentleman, máte aj teraz veľa ženských obdivovateliek?
 
Ženy som mal vždy veľmi rád a moje obdivovateľky sú, pokiaľ to registrujem, už dá sa povedať v geriatrickom veku, tak ako som ja. A potom ešte ma oslovujú a pristavujú sa pri mne rozkošné malé deti a kričia na mňa: "Dedo Zoli."
 
 
monika, jakubov
Otázka:
dobrý deň, pamätám si vás ako suseda z obce jakubov. Ako si spomínate na roky strávené na dedine uprostred borovicového lesa?
 
 
Pozdravujem vás i celý Jakubov, na ktorý si spomínam veľmi rád. Prostredie je predsa tam veľmi pekné, ľudia milí, ústretoví a navyše som tam prežil roky stredného veku. 
 
 
 
Peťa Piešťany
Otázka:
Pán Letko, prečo ste v seriáloch nehrali v minulosti? Aký je váš názor na súčasné seriály?
 
Nehral som, pretože ma ničím zaujímavým neoslovili príbehy i samotné postavy boli pre mňa veľmi schematické a menej zaujímavé. Myslím si, že úroveň seriálov sa v poslednom období naozaj zlepšila a ponuka je celkom pre slovenského diváka pestrá. Pravdaže, nie všetky seriály, ktoré sa vysielajú sú na rovnakej úrovni. 
 
 
Tomaš
Otázka:
Neviete či bude ešte hrať v serialy burlive vino herec Milan Bahul odpíšte dik
 
Viem, že nebude. 
 
 
Lea, Michalovce
Spomínate si na prvú lásku? Aka bola?
 
Prvá láska môže byť vždy len krásna. Ako sa v piesni hovorí, len jedna. Spomínam si na ňu aj s istým sentimentom, ale aj úsmevne. Bola to láska na hlohovskom gymnáziu.
 
 
Lea, Michalovce
Spomínate si na prvú lásku? Aka bola?
 
Prvá láska môže byť vždy len krásna. Ako sa v piesni hovorí, len jedna. Spomínam si na ňu aj s istým sentimentom, ale aj úsmevne. Bola to láska na hlohovskom gymnáziu.
 
 
Tina, LC
Čo robia vase deti?
 
Mám dve dcéry. Staršia Hanka učí na konzervatóriu hereckú tvorbu - ide teda v mojich šľapajach. Mladšia Ivana sa venuje svojej malej dcérke a kynológii, žije v talianskej Kalábrii.
 
 
Helena Kravcová 
Vela zdravička Pan herec ....stale šarmantný....
 
Ďakujem za milé slová. Veľmi ma potešili, ale nazdávam sa, že toho šarmu mám čoraz menej. Nuž, tak to ide s vekom...
 
 
 
Mira, Trenčín
Na čo si z vašej filmografie najviac spomínate?
 
 
Ťažko povedať, na ktorý film alebo televíznu inscenácii si mimoriadne spomínam, ale najviac mi utkeli v pamäti všetky inscenácie v spolupráci s režisérom Paľom Hasprom - napríklad Tanec nad plačom, Štipka soli, ale aj filmy a inscenácie: Živý bič, V tieni vlkov, Medený gombík, Kráľ sa zabáva... 
 
 
Most Imro Miletič
Otázka:
Dobrý deň,prajem ti,aby si to lepšie videnie užil a prajem hodne zdravia a spokojnosti v ďalšom živote.PS.kúpele Piešťany.
 
Pozdravujem ťa, Imro. Rád si spomínam na časy v Piešťanoch, kam stále chodím a som rád, že po mojej očnej operácii ich výraznejšie vnímam.
 
 
 
Veronika, Žilina
Otázka:
Pán Letko,bola operácia očí naozaj bezbolestná? Boli ste spokojný s operačným tímom?
 
 
Áno, bola absolútne bezbolestná, čo ma samotného prekvapilo. S celým tímom Neovízie na čele s pánom primárom Piovarčim som bol neobyčajne spokojný. Každému, kto podobné očné zákroky potrebuje, odporúčam navštíviť toto zdravotnícke zariadenie.
 
 
Maja, Klacany
Ako sa vam ucia texty?
 
Vždy som sa učil texty veľmi ľahko a patril som k hercom, ktorí ho medzi prvými ovládali. Dnes už je to v mojom veku ťažšie, ale zvládam to. 
 
 
Ďakujem všetkým respondentom za milé otázky, želám v živote príjemné chvíle a pohodu. 
 
Príspevok najdete na : http://zenskyweb.sk/herec-ivan-letko-bol-online