Chcem sa objednať

Nový Čas- Femtosekundový laser spôsobil prevrat v očnom lekárstve

17.06.2013

Sám ste sa nechali operovať metódou Neo-LASIK HD s femtolaserom. Čo vás ako očného chirurga presvedčilo?


Pri povrchových laserových metódach (PRK, Lasek, epi-LASEK, Super Laser, No Touch Laser, 6D Laser) chirurg odstraňuje povrch rohovky. Prvé tri dni po zákroku rohovka dorastá a tento moment je pre pacienta bolestivý. Pri najmodernejšom type laserových zákrokov s použitím femtosekundového laseru (LASIK, NeoLASIK, NeoLASIK HD) pacient po zákroku žiadnu bolesť necíti. Operácia s femtolaserom je taká precízna a šetrná, že na ňu dostávate doživotnú záruku. Dokonca už na druhý deň môžete ísť opäť do práce. To presvedčilo aj mňa.


Robia sa laserové operácie dioptrií aj počas letných mesiacov?
Áno. Povrchové metódy (LASEK, PRK, Epilasek, Super Laser, No Touch Laser, 6D Laser) však v lete neodporúčame. Vysoká koncentrácia UVžiarenia môže poškodiť citlivý povrch rohovky. Po týchto primár MUDr. Radovan Piovarči, Očná klinika NeoVízia metódach je nutné dva mesiace nosiť vonku slnečné okuliare. Inak hrozí vznik zákalov na rohovke, ktoré môžu spôsobiť neostré videnie. Naopak, hĺbkovým metódam (LASIK, NeoLASIK, NeoLASIK HD), pri ktorých chirurg používa femtosekundový laser, UV žiarenie neprekáža. Neodstraňujeme pri nich povrch rohovky. Rohovka tak ostáva celistvá a chránená pred slnkom.


Ako prvý slovenský chirurg operujete pomocou femtosekundodého laseru aj sivý zákal.
Pri laserovej operácii sivého zákalu pomocou femtosekundového laseru LenSx nepoužívame žiadne ostré nástroje. Precíznym laserovým lúčom dokážeme nahradiť skalpel. Celá laserová procedúra prebieha úplne bez dotyku ľudskej ruky. Tým sa vylúčia nepresnosti spôsobené manuálnym vytváraním rezov pomocou skalpelu, nožníc a ihiel.

novy-cas-176.png