Chcem sa objednať

www.pluska.sk: Nechajte vyniknúť iskru vašich očí! Dioptrií vás zbavia špeciálne šošovky.

13.02.2019

Dožívame sa vyššieho veku než naši predkovia. Aj životný štýl sa zmenil. Sme aktívnejší, a chceme žiť bez obmedzení. Avšak s niektorými diagnózami sa stretávame v omnoho mladšom veku, než tomu bolo kedysi.

Nielen katarakta
Vekom podmienenému ochoreniu sivému zákalu sa nevyhne nik, a to bez ohľadu na životný štýl, prevenciu či genetiku. Šošovka sa vplyvom metabolických procesov, ktoré v nej prebiehajú, zakalí neskôr každému. K tomu prispieva nadmerné používanie najmodernejších technológií a vplyv elektromagnetického žiarenia. Katarakta, teda sivý zákal, preto už nie je len problémom seniorov.

V niektorých prípadoch si človek na multifokálne okuliare predsa len zvykne, no k životnému štýlu a k záľubám sa jednoducho nehodia.

Zbaviť sa ich po päťdesiatke je možné vďaka zákroku, ktorým chirurg implantuje multifokálne vnútroočné šošovky. „Je možné nimi odstrániť akýkoľvek počet dioptrií do blízka aj do diaľky. Trendom sú trifokálne šošovky. Tie poskytujú špeciálne pohodlie pacientom, ktorí pracujú dlhé hodiny na počítači a potrebujú perfektné videnie nielen na čítanie a do diaľky, ale aj na strednú vzdialenosť,“ opísala metódu MUDr. Lucia Sonntag z popradskej očnej kliniky.

Prečítajte si viac.