Chcem sa objednať

Chvíľka pre teba: KRAJŠÍ ZRAK V ROKU 2018

30.01.2018

Trápi vás zlé videnie do diaľky, na čítanie, sivýzákal či škúlenie? Opravíme ich!

Nový rok môže byť ideálnym časom na zmenu starých návykov. Premýšľate nad tým, že si dáte do poriadku to, čo vás na sebe už dlhšie škrie? Odstránenie dioptrií či problému so zrakom môže byť jedným z najužitočnejších rozhodnutí nielen do roku 2018, ale aj do konca života.

PÄŤKY AJ MÍNUS DVADSIATKY

Trápia vás dioptrie do diaľky, blízka, astigmatizmus? Bezbolestné operácie femtolaserom odstránia všetky dioptrické problémy. Na odstránenie dioptrií používa moderná očná chirurgia bezbolestné metódy NeoLASIK HD a NeoSMILE 3D s femtoskeundovým laserom. Vo väčšine prípadov pacient priamo po zákroku „normálne“ funguje a na druhý deň môže pracovať. V prípade extrémne vysokých dioptrií   pristupujú chirurgovia k implantácii špeciálnych fakických šošoviek ICL. Dokážu vyriešiť aj očnú chybu do – 23 dioptrií, celkom na nulu.

OKULIARE DO DIAĽKY AJ NA ČÍTANIE SÚČASNE

Striedate jedny okuliare za druhé? Neustále ich niekde zabúdate a strácate? Pokiaľ máte po päťdesiatke a k dioptriám do diaľky sa pridalo aj zhoršené videnie na čítanie, riešením môže byť pre vás metóda PRELEX. Počas operácie očný chirurg implantuje multifokálne alebo trifokálne vnútroočné šošovky. Pomocou nich je možné odstrániť akýkoľvek počet dioptrií do blízka aj do diaľky. „Najmä ľudia, ktorých trápili plusové dioptrie, hovoria často o zázraku. Z jedného dňa na druhý majú po dlhých rokoch opäť stopercenté videnie. Doteraz nevideli do blízka ani diaľky, prežívali dennodennú závislosť od okuliarov. Zrazu sa ráno zobudia a prvýkrát vidia. Pacientov to neuveriteľne nadchýna,“ vysvetľuje očný chirurg MUDrPiovarči.

SIVÝ ZÁKAL AJ 90-ROČNEJ BABIČKE

Operácia nebolí, preplácajú ju všetky zdravotné a je prínosom pre pacienta v každom veku. Pomáha dokonca zabrániť demencii aj úrazom. „Ak starší človek nemá dostatok podnetov, prestáva sa hýbať a komunikovať s okolím. Veľmi skoro sa uňho môže prejaviť demencia. Často stráca energiu a chuť komunikovať, lebo jednoducho nevidí. Kvôli zhoršenému, rozmazanému videniu stráca orientáciu, padá, prichádza k nešťastným úrazom či zlomenín končatín. Po operácii sivého zákalu zrazu mentálne ožije. Opäť vie čítať, sledovať obľúbené televízne programy. Vidí, komunikuje, všetko sa zlepšuje,“ vysvetľuje očný chirurg MUDr. Radovan Piovarči. Jedinou možnou liečbou sivéhozákalu je operácia, pri ktorej očný chirurg odstráni zakalenú šošovku a nahradí ju novou. Čím skôr zákrok pacient podstúpi, tým menej komplikácií riskuje.

***

MUDr. Radovan PiovarčiOčnáklinika NeoVízia Bratislava

„Za roky praxe a tisícok bezbolestných operácií dioptrií femtosekundovým laserom vidíme, že nový zrak a sloboda s ním spojená prináša do života človeka množstvo zmien. Operácie sú bezbolestné a väčšina pacientov prežíva „zázrak“ z dokonalého videnia už večer v deň zákroku či na druhý deň. Roky museli pri športe, na cestách či v bežnom živote nonstop myslieť na to, či majú zbalené okuliare a náhradné páry šošoviek, aby neostali niekde bez nich nahratí,“ hovorí MUDr. Radovan Piovarči. Odstránenie dioptrií má pre človeka nielen zdravotný, ale aj psychologický efekt. „Zbavia sa hendikepu, sloboda bez okuliarov a šošoviek im dáva novú ľahkosť, sebavedomie pri hľadaní životného partnera, v spoločnosti, viac nadšenia a energie pri športe a koníčkoch. Nový zrak pomáha mladým ľuďom ľahšie sa uplatniť v pracovných pozíciách, pri ktorých sú okuliare prekážkou: policajti, vojaci, záchranári, piloti, profesionálni športovci.“

Foto autor| Foto: Neovízia, Adobe Stock