Chcem sa objednať

Podtatranské noviny: Poprad má novú očnú kliniku

14.11.2017

Špičková diagnostika. Inovatívne operačné metódy. Osobný a ľudský prístup k pacientom. To všetko prináša nová pobočka bratislavskej Očnej kliniky NeoVízia, Očná klinika Neo Vízia v Poprade. „Do bratislavskej NeoVízie k nám roky cestujú pacienti zo všetkých kútov Slovenska. Tým z najvzdialenejších oblastí často zaberie doprava deň. Poprad má strategickú polohu. Vyberali sme ju tak, aby sme špičkovú očnú starostlivosť priniesli čo najbližšie všetkým pacientom z východného Slovenska,“ vyjadril sa primár bratislavskej Očnej kliniky NeoVízia MUDr. Radovan Piovarči.

POTREBNÉ OPERÁCIE SIVÉHO ZÁKALU

Ročne sa na Slovensku vykoná približne 50 000 operácií sivého zákalu. Podľa najnovších údajov Slovenskej oftalmologickej spoločnosti sa ich v porovnaní s celoslovenským priemerom vykonáva v Prešovskom kraji zo všetkých krajov najmenej (50 % v porovnaní so slovenským priemerom). Ročne by mal kraj zaznamenať nárast o 3 000 operácií sivého zákalu. Očná klinika NeoVízia Poprad sa bude okrem komplexnej diagnostiky sústrediť práve preto na operácie sivého zákalu.

PRECÍZNA DIAGNOSTIKA

„Do Popradu prenášame model fungovania bratislavskej NeoVízie. Pacienti majú k dispozícií najmodernejšie diagnostické vybavenie. Klinika má dostatočné kapacity postarať sa o všetkých, ktorí potrebujú akýkoľvek typ očného - preventívneho, kontrolného či špecializovaného vyšetrenia, vrátane diagnostiky ochorení sietnice,“ hovorí vedúca lekárka popradského tímu MUDr. Lucia Sonntag.
Na klinike sa budú vykonávať aj vnútroočné operácie metódou PRELEX, ktoré zbavia pacientov závislosti od okuliarov na čítanie aj do diaľky súčasne. Klinika bude poskytovať aj plastické chirurgické výkony: operácie horných a dolných mihalníc, aplikáciu botulotoxínu a iných výplňových materiálov.