Chcem sa objednať

Auto žurnál: Jazdím FORD pre ŽIVOT

20.09.2017

Pod týmto mottom organizoval importér vozidiel Ford – spoločnosť Summit Motors – u nás doteraz nevídanú akciu zameranú na zvyšovanie bezpečnosti na cestách.

Pripravil ju za výdatnej pomoci viacerých organizácií, ktorým nie sú otázky dopravnej nehodovosti ľahostajné. Zameraná bola na najrizikovejšiu skupinu - najmladšiu generáciu šoférov, ktorí získali vodičský preukaz v posledných 5 rokoch. Tí sú totiž veľkým postrachom našich ciest. Na svedomí to má najmä ich impulzívnosť a chýbajúce skúsenosti za volantom. Najväčšie riziko predstavujú na našich cestách mladí vodiči s mladými spolucestujúcimi. Keď šoféruje auto mladý vodič a vedľa sedí mladá dievčina, riziko vzniku dopravnej nehody klesá o 70%! Hoci sa nehodovosť na našich cestách znižuje, počet dopravných nehôd mladých vodičov stúpa. Najväčšie riziko predstavujú šoféri, ktorí vlastnia vodičsky preukaz druhý rok.

Podľa výsledkov dopravných prieskumov sa najviac dopravných nehôd stáva v letných mesiacoch jún až september. Najrizikovejšou skupinou sú mladí ľudia. Aj to bol jeden z dôvodov, pre ktorý sa Summit Motors a youtuberka Lucy Pug rozhodli pripraviť pre mladých vodičov podujatie Jazdím Ford pre život. Účastníci na ňom bezplatne získavali praktické šoférske skúsenosti s riešením krízových situácií na cestách a zdokonaľovali sa v ovládaní vozidiel. Pre vodičov – začiatočníkov bol na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni pripravený náročný ale atraktívny program. K dispozícii mali všetky najnovšie modely osobných áut Ford. Boli medzi nimi aj americká športová ikona Ford Mustang i superšportový hatchback Ford Focus RS.

„Dlhodobo najrizikovejšou skupinou sú mladí vodiči, ktorým chýbajú praktické zručnosti na cestách. Vo Forde si to uvedomujeme a preto sme iniciovali projekt „Jazdím Ford pre život“, v rámci ktorého vybraní účastníci vo veku od 18 do 25 rokov absolvujú Školu bezpečnej jazdy“, povedal nám Ján Hnat, marketingový manažér Summit Motors Slovakia. Súčasťou tréningu v Centre bezpečnej jazdy v Orechovej Potôni bola príprava na zvládanie nástrah mokrej vozovky, vyhýbacie manévre, krízové brzdenie, predlekárska príprava a prvá pomoc pri nehode. Okrem tréningových jázd účastníkov čakali aj sprievodné aktivity s modelmi áut, simulátormi a hracími konzolami. Za 4 dni absolvovalo zdokonaľovacie kurzy 256 mladých ľudí, Na podujatí sa zúčastnila a verejne ho podporila aj youtuberka Lucy Pug, ktorá sama patrí medzi mladých, málo skúsených vodičov. „Som veľmi rada, že môžem byť súčasťou kampane so super myšlienkou. Vodičák mám už pár rokov a sama som sa najmä v zimných mesiacoch dostala na ceste do nepríjemných situácií, počas ktorých mi občas nebolo všetko jedno“, hovorí Lucy Pug.

Partnermi podujatia boli XBOX, Gemerka, BECEP, Slovenský červený kríž, Lokálka, Raj modelov, Centrum bezpečnej jazdy a Neovízia. Všetkým patrí veľká vďaka.