Chcem sa objednať

www.feminity.sk: Oko ako zrkadlo zdravia: Tieto všetky zdravotné problémy, dokážete vďaka nemu odhaliť

14.08.2017

Kedy ste boli naposledy na preventívnej prehliadke u očného lekára? Ak si ani náhodou neviete spomenúť, mali by ste to čo najskôr napraviť. Oči sú totiž nielen okná do duše, ale aj do nášho zdravia.


Z vášho oka vraj dokáže veľmi veľa vyčítať skúsený očný lekár počas preventívnej prehliadky. Dokonca vie odhaliť mnohé skryté zdravotné problémy. Nádory mozgu, nedostatočne liečený vysoký krvný tlak, či cukrovku. Ak na sebe spozorujete niektorý z týchto príznakov, mali by ste zbystriť pozornosť. 

Bolesť očí

Je znakom toho, že buď nemáte správne vykorigované dioptrie alebo vás začína trápiť zelený zákal. Ak bolesť očí neustupuje viac ako tri dni, mali by ste vyhľadať oftalmológa.

Zmena pigmentácie

Podľa nej sa dajú určiť metabolické poruchy, ako je oslabenie vylučovania škodlivín z tela, čo môže vyvrcholiť vznikom močových alebo žlčových kameňov. Takisto naznačuje problémy s pečeňou.

Drobné mapy, fliačky, výrastky na koži viečok

Hovoria o tom, že vás trápi vysoký cholesterol, problémy s vylučovaním, či vysoký krvný tlak.

Opakujúci sa jačmeň

Je predzvesťou toho, že váš organizmus je preťažený. Uvádza sa ako prvotný znak oslabenia imunity. 

Začervenané oči

Sú charakteristické pre syndróm suchého oka, zápaly v tele, ale i nesprávne vykorigované dioptrie. 

Opuchy viečok

Naznačujú, že vás trápia problémy s obličkami, ale môžete trpieť aj chronickým únavovým syndrómom.

Vypadnuté riasy

Sú charakteristické pre začínajúci zápal okraja očných viečok, nedostatok vitamínu D, či možnú alergiu.

Očná dúhovka

Veľmi dôležité je sledovať očnú dúhovku. Nakoľko je oko prepojené s centrálnym nervovým systémom, pomocou irisdiagnostiky vedia odborníci zachytiť včas aj veľmi vážne ochorenia. Sklerózu multiplex, nádory, či neurotické bolesti hlavy. 

”Na preventívne prehliadky k očnému lekárovi, by mali chodiť aj ľudia, ktorí sa neliečia na konkrétne očné chyby. Takéto základné vyšetrenie by malo obsahovať meranie dioptrií, vyšetrenie zrakovej ostrosti, meranie vnútroočného tlaku, vyšetrenie očného pozadia,” hovorí MUDr. Radovan Piovarči, primár Očnej kliniky NeoVízia . Ideálne je takúto prehliadku absolvovať jeden až dvakrát do roka. Veď ako sa hovorí, radšej ísť lekárovi viackrát zbytočne, ako raz a neskoro.


Odkaz na článok: 
http://feminity.zoznam.sk/c/900797/oko-ako-zrkadlo-zdravia-tieto-vsetky-zdravotne-problemy-dokazete-vdaka-nemu-odhalit