Chcem sa objednať

www.pluska.sk: Na tieto električky ZAOSTRITE: Môžete v nich odhaliť skryté ochorenia

10.08.2017

Prestavte si, že cestujete do svojej cieľovej zastávky, a ešte sa aj sami vyšetríte! Jedinečný nápad vám síce lekára nenahradí, no napovie, či sa máte poponáhľať k očnému!

Električky, ktoré poslúžia vášmu zraku, stretnete na trasách liniek číslo 2 (Železničná stanica Nové mesto – Hlavná stanica), 7 (Staré mesto; Námestie SNP Železničná stanica Rača Vinohrady), 8 (Ružinov – Námestie Ľudovíta Štúra) a 9 (Ružinov – Karlova Ves).

„Je úžasné, že si v rámci presunu električkou z miesta na miesto môžete spraviť očné testy, aby ste vedeli, či sa máte k očnému ponáhľať alebo nie,“ teší sa zo spolupráce s Dopravným podnikom Bratislava primár a očný chirurg, MUDr. Radovan Piovarči.

„Precízne vykonané komplexné očné vyšetrenie dokáže v niektorých prípadoch odhaliť nádory mozgu, vnútroočné nádory, niektoré druhy leukémie, infekčné ochorenia, autoimunitné ochorenia, ktoré postihujú ako prvé oko, neskôr obličky, srdce, kožu, pohlavné orgány,“ vymenoval Piovarči.

Preto si netreba namýšľať, že jediným ochorením je nutnosť nosenia okuliarov.

Ako vyzerá jednoduché testovanie?

V električké si môžete otestovať farbocit a spraviť test zameraný na odhalenie ochorení sietnice. Nájdete tu tiež informácie o laserových operáciách očí, o operačnom zákroku po päťdesiatke a o ochorení sivého zákalu.

Jednoduché testy sú umiestnené po celej dĺžke vo vnútri električky. Musíte len postupovať podľa inštrukcií na plagátoch. Odborník však upozornil, že "električkové ošetrenie" nenahradí návštevu u lekára. Cieľom lekárov bratislavskej očnej kliniky je vyvolať záujem verejnosti o vyšetrenie, informovať ju o moderných operačných postupoch a povzbudiť k prevencii.

Odkaz na článok: http://www.pluska.sk/regiony/bratislava/na-tuto-elektricku-zaostrite-mozete-nej-odhalit-skryte-ochorenia.html