Chcem sa objednať

www.investujeme.sk: Financovať operácie očí je možné aj na splátky

25.01.2017

Operačné korekcie zraku, či plastické operácie využíva stále viac ľudí. Keďže ide o nákladné úkony s povinnosťou platby viacerí poskytovatelia zdravotníckej starostlivosti umožňujú pacientom platby na splátky.

„Možnosť podstúpiť odstránenie dioptrií na splátky bez navýšenia oceňuje v ostatnom období stále viac pacientov. Vďaka tomuto benefitu si operácie laserom môžu dovoliť aj ľudia, ktorým chýba dostatok hotovosti,“ vysvetľuje hlavná koordinátorka zdravotnej starostlivosti z Očnej kliniky NeoVízia, Ing. Renáta Dobrotková.

Klinika ponúka na splátky laserové operácie pomocou femtosekundového lasera. Cena operácie touto metódou s bez bolesti a s doživotnou zárukou predstavuje tisíc eur na jedno oko.

„V deň operácie zaplatí pacient približne 25% z celkovej ceny zákroku. Zvyšok si môže rozdeliť na splátky podľa toho, ako to vyhovuje jeho finančnej situácii. Splátky sú s nulovým navýšením, pacient neplatí žiadne úroky. Zmluva je samozrejme ošetrená sankciami pri nedodržaní splátkového kalendára.“

Podľa R. Dobrotkovej možnosť podstúpiť laserové operácie dioptrií na splátky najviac oceňujú študenti, mamičky na materskej a  ľudia, ktorým chýba finančná hotovosť.

Pri vnútroočných operáciách typu PRELEX, ktoré sú náročnejšie, je splátkový režim iný. Zatiaľ čo pri laserových zákrokoch neobjedávame dopredu žiaden špecifický spotrebný zdravotnícky materiál, pri vnútroočných operáciách treba objednať každému pacientovi dopredu na mieru vnútroočnú šošovku, ktorá je dosť nákladná.

V takých prípadoch je možné získať úver cez tretieho partnera. Operáciu financuje Tatra banka, ktorá úvery poskytuje prostredníctvom online formuláru uvernaoci.sk. Peniaze dostane pacient na účet, z nich vypláca operáciu.

Odkaz na článok:

http://www.investujeme.sk/financovat-operacie-oci-je-mozne-aj-na-splatky/

usetrite2.jpg