Raindrop - bez okuliarov na čítanie

Nemôžete bez okuliarov už nič prečítať? Nebojte sa. Týmto problémom trpí väčšina ľudí po 40. roku života. My pre vás máme nové a úplne bezpečné riešenie tohoto problému pomocou operácie Raindrop (dažďová kvapka) nebolí a umožní vám opäť čítať bez okuliarov.

Nemôžete bez okuliarov už nič prečítať? Nebojte sa. My pre vás máme nové a úplne bezpečné riešenie. Pomocou operácie Raindrop (dažďová kvapka) nebolí a umožní vám opäť čítať bez okuliarov.

 „Raindrop veľmi dobre príjma očná rohovka aj ľudský organizmus. Šošovka je vyrobená z biokompatibilného materiálu a správa sa takmer ako vlastná rohovka." MUDr. Miriam Záhorcová

 

Raindrop je úplná novinka v liečbe presbyopie. Ide o najmodernejšiu metódu, ktorú dnes svetová oftalmologia ponúka. Unikátny zákrok, ktorý na odstránenie okuliarov na čítanie využívajú očné kliniky v USA, Francúzsku, v Nemecku, vo Veľkej Británii či v Španielsku ponúka Očná klinika NeoVízia už od mája 2014.

 

Ako Raindrop funguje?

Miniatúrnu hydrogelovú šošovku s priemerom 2 milimetre a s hrúbkou 30 mikrometrov tvorí z 80 % voda. Raindrop je prvá šošovka, ktorú chirurg implantuje pod rohovkový flap vytvorený femtosekundovým laserom. Jemne a šetrne mení zakrivenie rohovky, čím zaisťuje kvalitné videnie nablízko aj na strednú vzdialenosť – bez okuliarov na čítanie.

 

 

 

Pre koho je metóda vhodná?

Metóda je určená pre pacientov nad 45 rokov, ktorých trápi presbyopia – okuliare na čítanie s dioptriami od + 1.25 do + 2.75.

 

Videnie na čítanie aj do diaľky

Po neuroadaptácií vidia pacienti oboma očami výborne do diaľky aj na blízko. Ľudský organizmus a očná rohovka veľmi dobre prijíma Raindrop implantát. Mikroskopická hydrogelová šošovka - Raindrop umožňuje ľuďom starším ako 45 rokov opäť čítať bez okuliarov. Doplňujúce laserové ošetrenie pomôže korigovať slabšie dioptrické chyby do diaľky.

 

Naši pacienti po operácií Raindrop

 

Cena zákroku 

Cenu zákroku nájdete v našom cenníku