Chcem sa objednať

Operácia PRELEX technológiou ZEPTO™

 

Očná klinika NeoVízia, ako jedna z prvých súkromných očných kliník na Slovensku, prináša do Popradu najnovšiu technológiu pri vnútroočnej operácii PRELEX - ZEPTO™.

Našim záujmom je do rutinnej prevádzky prinášať najrôznejšie inovácie, ktoré zvyšujú bezpečnosť vykonávaných zákrokov a maximalizujú výsledok operácie. 

ZEPTO™ predstavuje roboticky asistovanú vnútroočnú operáciu PRELEX, ktorá je ešte šetrnejšia a bezpečnejšia ako manuálne postupy. Vďaka nej už očný chirurg nemusí používať ostré nástroje pri najcitlivejšej časti zákroku – vytváraní tzv. kapsulorexy, okrúhleho otvoru do puzdra šošovky.  

ZEPTO™ technológia je zároveň aj držiteľom amerického certifikátu FDA - organizácie zodpovednej za ochranu verejného zdravia a bezpečnosti výrobkov a technológii.

Prednosti ZEPTO™ Technológie:

  • šetrnosť
  • bezpečnosť
  • presnosť
  • rýchlosť
  • cenová dostupnosť
  • roboticky asistovaná operácia

Najdôležitejšími benefitmi pre pacienta sú zvýšená bezpečnosť a šetrnosť zákroku. 
ZEPTO vykonáva roboticky asistovanú kapsulorexu, otvor v puzdre vnútroočnej šošovky. Práve vytvorenie absolútne cirkulárnej kapsulorexy je jeden z najdôležitejších momentov celej operácie. Chirurg, ktorý sa doteraz musel spoliehať na svoju presnú ruku a prax, má teraz významnú pomoc počas zákroku. 

Technológia pomáha s ešte väčšou presnosťou implantovať novú umelú multifokálnu šošovku, ktorou pacienta zbavíme okuliarov na čítanie aj do diaľky súčasne.  V prípade robotickej technológie tak odpadá riziko „nevydarenej“ kapsulorexy.

Technológia je špeciálne prínosná pri implantácii nadštandardných multifokálnych šošoviek. 

Práve u nadštandardných typov vnútroočných šošoviek je dôležitá precízne vypočítaná optická zóna, ktorou sa pacient pozerá na svet. Ak by nebola dokonale vycentrovaná, pacientovi môže spôsobovať nepríjemné vedľajšie zrakové fenomény. 

Cenu vnútroočnej operácie PRELEX pomocou ZEPTO™ technológie nájdete v cenníku. Daná metóda operácie nie je hradená z verejného zdravotného poistenia a pacienti si ju hradí sám.