Chcem sa objednať

Cenník vnútroočných operácií

 

 

ICL pre krátkozrakosť (EVO ICL-myopic)** Vnútroočná kontaktná šošovka EVO ICL myopic je vhodným riešením pre vyššie mínusové chyby (krátkozrakosť) nad -3,00 dioptrie, ktoré možno len obmedzene riešiť laserovou operáciou. Výhodou je možnosť výmeny šošovky pri postupe chyby. SK Poistenci: 1200€ Samoplatca: 1200€
ICL pre ďalekozrakosť (EVO ICL hypermetropic)** Vnútroočná kontaktná šošovka EVO ICL hypermetropic je vhodným riešením pre vyššie plusové chyby (ďalekozrakosť) nad +2,75 dioptrie, ktoré možno len obmedzene riešiť laserovou operáciou. Výhodou je možnosť výmeny šošovky pri postupe chyby. SK Poistenci: 1400€ Samoplatca: 1400€
ICL Toric (EVO ICL Toric - myopic)** Torická vnútroočná kontaktná šošovka EVO ICL Toric rieši vyššiu krátkozrakosť kombinovanú s astigmatizmom.

SK Poistenci: 1480€

Samoplatca: 1480€ 

ICL Toric (EVO ICL Toric - hypermetropic)** Torická vnútroočná kontaktná šošovka EVO ICL Toric hypermetropic rieši ďalekozrakosť kombinovanú s astigmatizmom.  
SK Poistenci: od 2360€
Samoplatca: 2360€
CL pre presbyopiu (EVO Viva) Fakická vnútroočná kontaktná šošovka EVO Viva je najnovším riešením pre pacientov s presbyopiou. Je určená pre pacientov s krátkozrakosťou v kombinácii s presbyopiou. Umožňuje videnie na blízko, stred aj diaľku bez okuliarov. Výhodou je úplná reverzibilita zákroku.  
SK Poistenci: 1840€
Samoplatca: 1840€
RLE/CLE Refrakčná výmena šošovky. Ide o výmenu vlastnej vnútroočnej šošovky za umelú vnútroočnú monofokálnu šošovku. SK Poistenci: 800€ Samoplatca: 800€
RLE/CLE Toric Refrakčná výmena šošovky - kombinuje výhody RLE s možnosťou korekcie astigmatizmu. SK Poistenci: od 1080€ 
Samoplatca: od 1080  
PRELEX

Presbyopická výmena šošovky s implantáciou trifokálnej šošovky PanOptix od Alcon*** alebo AT LISA Tri od Zeiss**** umožňuje ľuďom starším ako 40 rokov videnie do diaľky aj na blízko aj na strednú vzdialenosť bez okuliarov.

SK Poistenci: od 1350€

Samoplatca: od 1450

PRELEX Toric

Presbyopická výmena šošovky s implantáciou multifokálnej torickej šošovky PanOptic Toric***, Mplus TORIC*****, AT LISA TRI Toric**** umožňuje ľuďom starším ako 40 rokov videnie do diaľky aj na blízko bez okuliarov a korekciu astigmatizmu.

SK Poistenci: od 1460€

Samoplatca: od 1550€

PRELEX Vivity***

Vnútroočná asferická šošovka Vivity s predlženou ohniskovou vzdialenosťou (EDoF) - na videnie do diaľky, na stred čiastočne aj do blízka. Vybavená UV filtrom a žltým filtrom na ochranu sietnice. 

SK Poistenci: od 1350€

Samoplatca: od 1450€

PRELEX Vivity Toric (koriguje astigmatizmus)***

Vnútroočná asferická šošovka Vivity s predlženou ohniskovou vzdialenosťou (EDoF) - na videnie do diaľky, na stred čiastočne aj do blízka. Vybavená UV filtrom a žltým filtrom na ochranu sietnice (koriguje aj astigmatizmus).

SK Poistenci: od 1460€

Samoplatca: od 1550€

Ceny operačných zákrokov sú udávané za jedno oko a platia pre poistencov poistených v slovenských zdravotných poisťovniach. Cenník platný od 7.8.2023. 

Cena zákroku zahŕňa:

  • vykonanie zákroku vysoko kvalifikovaným chirurgom
  • lieky potrebné pred a počas zákroku
  • pooperačnú starostlivosť
  • operácia bude vykonaná mikrorezom 2,2mm, ktorý zaistí rýchle hojenie
  • po celú dobu operácie budú krehké štruktúry oka chránené kvalitným operačnym gélom
 
Rozhodli ste sa? OBJEDNAJTE SA NA VSTUPNÉ VYŠETRENIE a nájdeme pre vás riešenie, ktoré splní vaše požiadavky na videnie. 
 

Storno poplatok
 
V prípade nedostavenia sa na dohodnuté vyšetrenie bez predchádzajúceho ospravedlnenia Vám bude účtovaný poplatok vo výške 20 EUROspravedlnenie musí byť realizované minimálne 24 hodín pred vyšetrením, iba v pracovné dni. T.j. pokiaľ je vyšetrenie naplánované v pondelok o 9.00 hodine, najneskorším možným termínom ospravedlnenia je piatok o 9.00 hodine. Upozorňujeme tiež, že od pacientov, ktorí sa viac ako raz nedostavili bez ospravedlnenia na plánované vyšetrenie, účtujeme cenu za vyšetrenie dopredu.

Storno poplatok účtujeme s ohľadom na obmedzenú kapacitu vyšetrenia a zvyšujúci sa počet pacientov, ktorí sa nedostavia bez predchádzajúceho ospravedlnenia.

(1) Príplatok sa vyšetrenie v cudzom jazyku od 100 EUR (angličtina, nemčina, ruština dostupné na klinike, ostatné budú zabezpečené externe). Požiadavku prosíme nahlásiť pri objednaní. 

*Pre poistencov Dôvera a UNION možná čiastočná úhrada zo ZP.

**Ide o zdravotnícky prostriedok. Pre úplné informácie ohl'adom indikácií, kontraindikácií a varovanie si prečítajte návod na použitie a d'alšie dôležité informácie uvedené na stránke edfu.staar.com.

***Ide o zdravotnícky prostriedok. Pre úplné informácie ohl'adom indikácií, kontraindikácií a varovanie si prečítajte návod na použitie a d'alšie dôležité informácie uvedené na stránke ifu.alcon.com.

****Ide o zdravotnícky prostriedok. Pre úplné informácie ohl'adom indikácií, kontraindikácií a varovanie si prečítajte návod na použitie a d'alšie dôležité informácie uvedené na stránke zeiss.com.

*****Ide o zdravotnícky prostriedok. Pre úplné informácie ohl'adom indikácií, kontraindikácií a varovanie si prečítajte návod na použitie a d'alšie dôležité informácie uvedené na stránke clarionmedical.com.