Chcem sa objednať

Chcem sa zbaviť okuliarov na čítanie

Čo je to presbyopia, vetchozrakosť?

Presbyopia (vetchozrakosť) je strata schopnosti čítať na zvyčajnú čítajúcu vzdialenosť bez okuliarov. Objavuje sa okolo 40. roku života a postupne sa s narastajúcim vekom zhoršuje. Je spôsobená postupnou stratou pružnosti ľudskej očnej šošovky. Riešia sa predpisom čítajúcich okuliarov alebo metódami typu PRELEX alebo Raindrop 

 

Je možné presbyopiu liečiť?

Vyliečiť príčinu presbyopie zatiaľ nevieme. Vieme vás ale zbaviť okuliarov na čítanie. Metóda PRELEX umožňuje videnie do diaľky aj na blízko bez okuliarov. Metóda Raindrop vás zbaví okuliarov na čítanie.

 

Raindrop

Novinkou v liečbe presbyopie je Raindrop (dažďová kvapka). Ide o najmodernejšiu metódu, ktorú dnes svetová oftalmologia ponúka. Ide o implantáciu mikroskopickej hydrogelovej šošovky s 2 mm priemerom a hrúbke 30 mikrometrov. Raindrop umožňuje videnie na blízko bez okuliarov. Raindrop je prvá šošovka, ktorú chirurg implantuje pod rohovkový flap vytvorený femtosekundovým laserom. Jemne a šetrne mení  zakrivenie rohovky, čím zaisťuje kvalitné videnie nablízko aj na strednú vzdialenosť – bez okuliarov na čítanie.

 

Multifokálne vnútroočné šošovky

Multifokálne vnútroočné šošovky sú vhodné pre každého, kto sa nechce zmieriť s nutnosťou používať okuliare na čítanie. Metóda PRELEX, pri ktorej sú multifokálné vnútroočné šošovky natrvalo implantované do vnútra oka, umožňuje videnie do diaľky aj na blízko bez okuliarov.

 

Čo znamená PRELEX?

PRELEX je skratka termínu Presbyopic Lens Exchange. Slovenský preklad termínu je presbyopická výmena šošovkyIde o nelaserovú metódu používanú u pacientov, ktorí sa odmietajú zmieriť s nutnosťou používať okuliare na čítanie. 

Je to pre vás príliš zložité? Objednajte sa na vstupné vyšetrenie. Všetko vám vysvetlíme a nájdeme to najlepšie riešenie pre vaše oči. 

konzultace