Chcem sa objednať

Pred operáciou

Čo čaká pacienta, ktorý sa rozhodne pre operáciu sivého zákalu?

Najprv je potrebné objednať sa na vstupné predoperačné vyšetrenie.

Pri vstupnom vyšetrení posúdime stav vašich očí, všetko vám vysvetlíme a objednáme vás na operáciu. Očný lekár urobí meranie oka, ktoré umožnia spočítať správnu optickú silu implantovanej šošovky.

V období pred operáciou je tiež nutné navštíviť svojho praktického lekára. Praktický lekár urobí interné predoperačné vyšetrenie a vydá pacientovi správu, v ktorej uvedie, či je, alebo nie je schopný operácie. Ďalej v správe odporučí opatrenia, ktorá sú z hľadiska celkového stavu vhodné pred operáciou vykonať. Správa o predoperačnom vyšetrení nesmie byť v čase operácie staršia ako 14 dní.

 

Je normálne, že sa operácie bojím?

Strach je prirodzená ľudská reakcia. Takmer každý, kto má operáciu za sebou, tvrdí, že strach bol zbytočný. Napriek tomu je normálne, že pred operáciou zmyslového orgánu, ktorý človeku poskytuje viac ako 80% informácií z okolitého sveta, je každý plný obáv. Ak pred vlastnou operáciou pociťujete silnú úzkosť, výrazný nepokoj a veľký strach, nebojte sa svoje pocity oznámiť operujúcemu lekári. V spolupráci s anestéziológom prijme príslušné opatrenia.
Pokúste sa myslieť pozitívne a tešiť sa na výsledok operácie, ktorý vám prinesie:

  • uľahčenie každodenných činností
  • ľahšie čítanie
  • lepší pocit v zamestnaní
  • zlepšený pocit pri riadení auta
  • istejší a bezpečnejší pohyb
  • pocit nezávislosti a dôvery v seba samého

 

Musím sa pred operáciou odlíčiť?

Áno, je to nevyhnutne potrebné. Venujte prosím dostatočnú starostlivosť dokonalému odlíčenie. Najmä starostlivo odstráňte zvyšky riasenky z priestoru medzi riasami. Nalepované zväzočky umelých rias v princípe nevadia. Nehnevajte sa ale na nás, pokiaľ v priebehu zákroku dôjde k uvoľneniu niektorých z nich.

konzultace